01.10.2024

СТАРОДУБЦЕВА РОЗГРОМИЛА 14 ракетку світу з рф І ВПЕРШЕ ВИЙШЛА У ЧВЕРТЬФІНАЛ WTA 1000

Українська тенісистка Юлія Стародубцева вперше у кар'єрі вийшла у чвертьфінал турнірів WTA 1000. На змаганнях у Пекіні українка обіграла "нейтральну" анну калінскую.

Стародубцева вперше у кар'єрі пробилась в основу турніру рівня WTA 1000, здобувши дві перемоги у кваліфікації. Після цього у першому колі Юлія обіграла німкеню Лауру Зігемунд, здолала найрейтинговішу суперницю 37-му ракетку світу Катержину Сінякову, а у 1/16 фіналу вибила представницю Вірменії Еліну Аванесян.

Суперницею Стародубцевої на 1/8 фіналу стала "нейтральна" тенісистка анна калінская.

У першому сеті тенісистки йшли на рівних: гравчині одного разу обмінялись брейками, але зберігали рівність до рахунку 5:5. Ключовим став 12-й гейм на подачі калінскої. Стародубцева реалізувала другий сетпойнт і закрила партію 7:5.

Другий сет завершився розгромом "нейтральної" тенісистки. Українка за 34 хвилини виграла шість геймів поспіль, закривши партію з "сухим" рахунком.

Матч тривав 1:36 годину, за які Стародубцева зробила один ейс та мала перевагу за подвійними помилками - 2:6.

WTA 1000. Пекін, 1/8 фіналу

Юлія Стародубцева (Україна, Q) - анна калінская (10) - 2:0 (7:5, 6:0)

Здобула найрейтинговішу перемогу в кар'єрі. Ба більше, вдруге поспіль на турнірі оновила це досягнення.

Вдруге в кар'єрі пробилась у чвертьфінал турніру WTA та зіграє в 1/4 фіналу на рівні турніру WTA 1000.

Перша українська тенісистка за п'ять з половиною місяців, що зіграє у чвертьфіналі турніру WTA 1000 після Марти Костюк в Індіан-Веллсі.

Загалом стала четвертою українкою у 2024 році, яка доходила до цієї стадії на турнірах рейтингом від WTA 1000 і вище (Даяна Ястремська грала у півфіналі Australian Open, а Еліна Світоліна - у чвертьфіналі Вімблдону).

У режимі реального часу піднялась на 79-те місце у світовому рейтингу, що стане для Юлії новим особистим рекордом.

Наступною суперницею Стародубцевої стане переможниця протистояння між Наомі Осакою (WTA №73) та Коко Гофф (WTA №6).

Проти калінскої здобула шосту перемогу поспіль на одному турнірі. що стало найкращим результатом з травня 2023 року.