News

Shooting

14.06.2024

УКРАЇНСЬКІ ЛУЧНИЦІ ВДРУГЕ В ІСТОРІЇ НЕ ПРОЙШЛИ НА КОМАНДНИЙ ТУРНІР ОЛІМПІЙСЬКИХ ІГОР

Фото: Відділення НОК України у Львівській області


Українські лучниці вдруге в історії не пройшли на жіночий командний турнір Олімпійських ігор.


Заключний ліцензійний турнір у стрільбі з лука до Олімпіади-2024 стартував у п'ятницю, 14 червня, в турецькій Антальї. У перший день українки взяли участь у командних змаганнях серед жінок.


У жіночій команді учасницям залишалося визначити чотири останні команди, що відберуться на Ігри-2024. Для цього "синьо-жовті" мусили потрапляти щонайменше до півфіналу турнірної сітки.


Трійка Ольги Чоботаренко, Вероніки Марченко та Анастасії Павлової відібралася до заключної стадії змагань із 12-м результатом у кваліфікації - сумарні 1938 балів.


На старті плей-оф "синьо-жовті" залишили поза змаганнями Бразилію (5:1), а в 1/8 фіналу здолали Індію (5:3).


Чвертьфінальне протистояння за місце на Олімпіаді українки проводили з командою Китайського Тайбею, яким врешті поступилися 1:5.


Два перші раунди чвертьфіналу залишилися за лучницями Китайського Тайбею - 53:50 та 55:53. У заключному раунді суперниці заробили по одному балу - 55:55.


У чвертьфіналі Чоботаренко, Марченко та Павлова вибили по одній "десятці" кожна. Суперниці за три раунди поцілили в "десятку" сумарні п'ять разів.Україна лише вдруге не буде представлена у жіночих командних змаганнях Олімпійських ігор. Вперше це сталося в Пекіні 2008 року.


Перед Олімпіадою-2024 збірна України залишається з однією ліцензією в стрільбі з лука, яку в чоловічих одиночних змаганнях на початку травня здобув Михайло Усач.


Кваліфікація в Антальї триватиме до понеділка, 17 червня, включно. Ліцензії розіграють ще в трьох дисциплінах: чоловічій команді, особистих змаганнях серед жінок та чоловіків.


Україна в історії виступів на Олімпійських іграх вигравала одну медаль в жіночій командній стрільбі з лука — "срібло" Наталії Бурдейни, Олени Садовничої та Катерини Сердюк 2000 року.


Вероніка Марченко та Анастасія Павлова змагалися в команді на двох попередніх олімпійських турнірах: у трійці з Лідією Січенніковою посідали восьме та 11-те місця у 2016 та 2021 роках відповідно.


Джерело: suspilne.media

Others News