18.05.2024

УСІ УКРАЇНСЬКІ СКЕЛЕЛАЗИ ПОДОЛАЛИ КВАЛІФІКАЦІЮ ПЕРШОГО ТУРНІРУ ОЛІМПІЙСЬКОЇ СЕРІЇ!

Усі українські скелелази подолали кваліфікаційний етап першого з двох турнірів Олімпійської кваліфікаційної серії!

Китайський Шанхай приймає унікальні для олімпійського відбору змагання - кваліфікаційну серію. Цей мультиспортивний форум включає у себе старти серед представників скелелазіння, брейкінгу, скейтбордингу та BMX-фристайлу. За підсумками 2 етапів спортсмени ведуть боротьбу за 100 рейтингових очок (максимум 50 на шанхайському та будапештському стопах), а також за олімпійські ліцензії: у жіночому двоборстві буде розіграно 11 ліцензій, а у чоловічій швидкості - 7.

Саме в цих двох дисциплінах і змагатимуться наші атлети: Євгенія Казбекова боротиметься у двоборстві трудність / болдеринг, а Ярослав Ткач та Григорій Ільчишин - у чоловічій швидкості.

Високу планку за підсумками першого кваліфікаційного дня поставила Євгенія Казбекова, яка виграла свій коронний вид - болдеринг. На 4 трасах-болдерах наша скелелазка змогла використати лише 6 спроб для того, щоб здобути найвищу оцінку - "топ". Якщо конвертувати цей результат у бали, то Казбекова набрала 99.8/100 залікових пунктів за перший вид. Дещо слабшою для неї виявилася трудність, де вона посіла 9 місце і набрала 39.1 бала. Утім за загальним підсумком Євгенія посіла 3 місце у кваліфікації та потрапила до півфіналу, куди проходило 20 найкращих спортсменок.

Гарно проявили себе і наші спринтери Ткач та Ільчишин, які змогли кваліфікуватися до завтрашнього фінального блоку. Зокрема, Ярослав Ткач показав найкращий для себе результат долання скелелазної стінки за 5.26 сек, у той час як Григорій Ільчишин - за 5.32 сек. Ці часові показники дозволили їм посісти 13 та 15 місце відповідно та позмагатися за якомога кращі рейтингові очки на цьому етапі - завтра у форматі "на вибування" вони вийдуть боротися з сильними азійськими скелелазами в 1/8 фіналу.