02.05.2022

ЮНАЦЬКА ЗБІРНА УКРАЇНИ – СРІБНІ ПРИЗЕРИ ЧЕМПІОНАТУ СВІТУ

З 25 квітня по 1 травня юнацька збірна України з хокею брала участь у чемпіонаті світу в дивізіоні 1В. Суперниками українців були Польща, Словенія, Угорщина, Австрія та країна-господарка чемпіонату Італія.

Збірній U-18 вдалось здобути чотири з п’яти перемог, чим гарантували собі друге місце в турнірній таблиці.

До складу команди Олександра Бобкіна ввійшло 22 гравці (2 голкіпери, 8 захисників, 12 нападників):

Воротарі: Андрій Малихін («Мотор Сіті», США), Савва Сердюк («Огден Мустангс», США).

Захисники: Володимир Волков («Слован»-U20, Словаччина), Олексій Дахновський, Арсеній Кисельов, Артем Козловський, Володимир Трошкін (усі – БСФК), Олександр Курзенков («Крижинка»), Сергій Нікулін («Спартанз», США), Іван Шамардін («Харківські Берсерки»).

Нападники: Ілля Дубський, Ілля Крикля, Платон Мельниченко, Микита Сидоренко, Веніамін Трандафілов (усі – «Альтаїр»), Михайло Ковальчук («Унія», Польща), Микита Мойсеєв («Млада Болеслав»-U-17, Чехія), Ігнат Пазій («Анахайм Айс Догз», США), Гавриїл Сімчук («Сокіл»), Сергій Стецюра (БСФК), Дем’ян Тиченко («Мотор Сіті», США), Антон Яцишін («Калґарі Хітмен», Канада).

Перед початком чемпіонату головний тренер збірної в інтерв’ю пресслужбі ФХУ розповів про стан команди: «У всієї нашої делегації бойовий настрій, усі розуміють, які кошмари відбуваються в Україні та яка відповідальність покладається на українських спортсменів! В цих умовах ми повинні виявити хоробрість і досягти успіху у своїй війні — хокейній». Цей бойовий настрій хокеїстам вдалось показати на кожній зустрічі.

Польща – Україна (1:6)

Юнаки стартували з впевненої перемоги. Хоча українці за гру й заробили 12 хвилин штрафу й грали навіть у подвійній меншості, ворота залишались «сухими» завдяки Сердюку. Голкіпер зробив 20 сейвів й пропустив лише одну шайбу. Польові гравці 33 рази кидали по воротах суперника й шість разів прострілювали воротаря.

Цей матч вивів нашу збірну до лідерів турнірної таблиці.

Україна – Італія (6:3)

Олександр Бобкін про матч проти Італії перед початком чемпіонату: «Італія – міцна команда з топовим воротарем, а також нападником, який буде обраний на драфті НХЛ. Крім того, в обоймі апеннінців є якісний захисник, котрий вже має досвід виступів за дорослу збірну своєї країни. Враховуючи, що італійці виступатимуть у себе на арені, можете уявити напруження пристрастей та серйозність самовіддачі противника. Можливо, це буде ключовим для нас матчем на турнірі» (офіційний сайт ФХУ).

Наша команда подарувала італійцям фору: не зміг взяти участь у грі один з провідних форвардів Ілля Крикля. Суперники швидко заволоділи ініціативою й повели у рахунку 1:3. Проте підопічні Бобкіна створили яскравий камбек, закинувши 5 шайб поспіль.

Україна закріпила за собою звання лідера турнірної таблиці з 12-ма закинутими шайбами.

Україна – Словенія (5:1)

Третя перемога у трьох матчах. Сердюк на воротах далі показував хокейну магію: відбив 25 кидків по воротах і пропустив лише одну шайбу. Перший період пройшов на зустрічних швидкостях, але після перерви українці заволоділи ініціативою й почали грати у свій результативний хокей.

Після трьох матчів у нашої юніорської збірної 17 голів й перше місце у таблиці, проте тепер воно розділене з Угорщиною.

Угорщина – Україна (2:1)

«Гра за вихід до дивізіону 1А» – так можна було назвати цю зустріч. Українці змогли відкрити рахунок у матчі й, щобільше, вони вели протягом двох періодів, проте у заключній двадцятихвилинці захисник Трошкін притримав атакуючого суперника й заробив буліт у наші ворота. На табло 2:1. Наприкінці тренерський штаб вирішив замінити голкіпера на шостого польового, але штурм воріт угорців виявився безрезультатним.

Після чотирьох матчів Україна знаходиться на другому місці у турнірній таблиці з трьома перемогами та однією поразкою. Залишається мінімальний шанс на повернення на перше за умови перемоги в основний час Італії над Угорщиною та нашої збірної над Австрією, яка займає п’яту сходинку.

Україна – Австрія (12:4)

В останній ігровий день українці продемонстрували гольову феєрію: 12 закинутих шайб. У першому періоді австрієць зустрів «коліном у коліно» Стецюру, команда допомогла йому залишити лід. На жаль, для нападника чемпіонат світу завершився. Другий період став зірковим часом для форварда Сидоренка: він оформлює хет-трик за другу двадцятихвилинку.

Дива не сталось, італійці зазнали поразки від угорців. Тому медальна трійка турнірної таблиці виглядає таким чином: бронза у італійців, срібло отримують українці, золото забирає єдина команда, яка обіграла нашу збірну – Угорщина.

Окремо варто відзначити нападника дружківського «Альтаїра», який став кращим бомбардиром чемпіонату світу. На рахунку Микити Сидоренка 10 (8+2) очок за системою «гол+пас». Форвард закинув 8 шайб й віддав 2 гольові передачі. Замикає трійку лідерів українець Ігнат Пазій – 9 очок (2 голи, 3 передачі). Олексій Дахновський став кращим захисником в Асіаґо. На рахунку капітана нашої збірної 7 (1+6) очок.

Проте в України є шанс перейти в дивізіон 1А. Оскільки команди країн-окупантів повністю відсторонені з міжнародних змагань, з’явилось ще одне місце в вищому дивізіоні. Це буде вирішено комісією, засідання якої відбудеться під час чемпіонату світу вищого дивізіону.

Дякуємо юнакам за такий яскравий виступ та за здобуте друге місце! Чотири рази гімн України лунав на льодовій арені в Італії. Це була наша перемога на хокейному фронті, наступна за всіма українцями.