12.03.2024

УКРАЇНСЬКІ ХОКЕЇСТКИ ДОЛАЮТЬ ЛИТВУ І ЗБЕРІГАЮТЬ ЛІДЕРСТВО НА ЧС

Збірна України з хокею здобула другу перемогу в сезоні-2024 на жіночому чемпіонаті світу. У групі IIIA "синьо-жовті" переграли Литву - 3:1.

Команда Євгена Аліпова та Олександра Нікулічева стартували на турнірі з розгрому збірної Болгарії - 9:1 у матчі, що відкривав мінітурнір у хорватському Загребі.

Литва, другий суперник українок на нинішньому чемпіонаті, за підсумками минулого року випереджала "синьо-жовтих" на шість сходинок світового рейтингу. Виступи в Загребі команда розпочала із перемоги над Хорватією в серії булітів (2:1).

Головний тренер Євген Аліпов розповідав Суспільне Спорт, що гра з Литвою — "за перше місце" — матиме ключове значення на ЧС-2024. У квітні минулого року українки лише мінімально здолали литовок у попередньому розіграші чемпіонату (2:1).

Стартові 20 хвилин команди завершили без закинутих шайб. Водночас українки тотально переважали суперниць — 15:2 за кидками у першому періоді.

Рахунок менш ніж за дві хвилини після поновлення гри відкрила Поліна Телегіна: скористалася помилкою суперниці та реалізувала вихід віч-на-віч - другий гол нападниці на чемпіонаті.

Телегіна взяла безпосередню участь і в другому голі України - з Дарією Цимиренко виступила асистентками в епізоді з голом Валерії Манчак вже на першій хвилині третього періоду.

До розгромного рахунок довела Домініка Лопатіна, "обікравши" суперницю й покотивши у дальній кут воріт. Литва відіграла одну шайбу вже на останній хвилині зустрічі - 3:1.

Чемпіонат світу-2024 (жінки). Група IIIА. 2-й тур

Україна - Литва - 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Голи: Телегіна, 22, Манчак, 41, Лопатіна, 36 - Малецкєне, 59

Українки зберігають лідерство в турнірній таблиці, здобувши дві перемоги із загальним рахунком 12:2. Переможець групи за підсумками п'яти турів здобуде підвищення у класі до групи другого дивізіону IIB.

Турнірна таблиця

1. Україна - 6 очок (2 матчі), 12:2 (різниця голів)

2. Румунія - 3 (1), 7:0

3. Сербія - 3 (2), 3:8

4. Литва - 2 (2), 3:4

5. Хорватія - 1 (1), 1:2

6. Болгарія - 0 (2), 2:12

Сьогодні ігровий день завершить матч Хорватія - Румунія (20:30 за київським часом).