01.05.2024

УКРАЇНСЬКІ ХОКЕЇСТИ ЗДОБУВАЮТЬ ВОЛЬОВУ ЗВИТЯГУ НА ЧЕМПІОНАТІ СВІТУ ТА ЛІДИРУЮТЬ

Збірна України здобула свою четверту перемогу на чемпіонаті світу-2024 з хокею. У матчі дивізіону IB "синьо-жовті" розгромно переграли Іспанію - 6:1.

У трьох стартових турах команда Дмитра Христича встановила національний рекорд за "сухою" серією матчів - не пропустила жодної шайби та здобула три перемоги із загальним рахунком 21:0.

Українці також очолювали турнірну таблицю дивізіону після трьох турів. Лише за додатковими показниками збірна випереджала господарів льоду в литовському Вільнюсі - саме завдяки кращій різниці закинутих і пропущених шайб.

Іспанія ж досі не перемагала на цьогорічному чемпіонаті. Лише одного разу команда довела зустріч до овертайму, але пропустила вирішальну шайбу від Естонії - 3:4 у третьому турі.

Першу 20-хвилинку команди провели без голів. Водночас українці у 2.5 рази перевершили суперників за числом кидків по воротах — 10:4.

Натомість першою в рахунку повела Іспанія. Першу шайбу у ворота України на ЧС-2024 закинув Гастон Гонсалес, який реалізував більшість - 1:0.

До кінця періоду "синьо-жовті" відігралися вже у рівних складах. Своїм другим голом у Вільнюсі відзначився форвард Даніїл Трахт, який реалізував вихід віч-на-віч - 1:1!

Вже на старті третього періоду Трахт міг оформити дубль, проте не поцілив по шайбі перед порожніми воротами іспанців.

Україна також вийшла вперед за чисельної переваги на льоду - 2:1. Свою другу шайбу на турнірі закинув Станіслав Садовіков, що також відзначався в поєдинку проти естонців.

Мінімальна перевага "синьо-жовтих" протрималася дві хвилини - незабаром рахунок був уже 3:1 на користь команди Христича. Вдруге за період асистував партнерам Андрій Денискін - цього разу Глібу Крівошапкіну.

До фінальної сирени лідери дивізіону відзначилися ще трьома шайбами: закидали Віктор Захаров, автори дублів Садовіков і Трахт - 6:1.

ЧС-2024. Дивізіон IB. 4-й тур

Україна - Іспанія - 6:1 (0:0, 1:1, 5:0)

Голи: Трахт, 37, 58, Садовіков, 44, 52, Крівошапкін, 46, Захаров, 50 - Гонсалес, 24

"Синьо-жовті" зберігають лідерство в таблиці дивізіону та відновили триочкову перевагу над литовцями. Господарі турніру в матчі середи, 1 травня, зіграють з Китаєм (початок - о 19:30).

Дивізіон IB: турнірна таблиця

1. Україна - 12 очок (4 матчі), 27:1 (різниця голів)

2. Литва - 9 (3), 12:3

3. Китай - 6 (3), 10:10

4. Естонія - 2 (3), 5:17

5. Іспанія - 1 (4), 5:20

6. Нідерланди - 0 (3), 2:10

До завершення чемпіонату команді Христича залишається провести одну зустріч - потенційно вирішальний очний матч з Литвою в п'ятницю, 3 травня.