Handball

06.12.2023

ЗБІРНА УКРАЇНИ СТАРТУВАЛА В ОСНОВНОМУ РАУНДІ ЧС-2023 З ПОРАЗКИ ВІД ЧЕХІЇ

Жіноча національна збірна України розпочала виступи в основному раунді чемпіонату світу-2023 з гандболу. На старті нового етапу світової першості «синьо-жовті» зустрілись із збірною Чехії.

В рамках основного раунду мундіалю жіноча збірна України потрапила до групи IV, де має провести 3 матчі – проти Нідерландів, Чехії, та Аргентини. Минулого тижня підопічні Віталія Андронова фінішували третіми на попередньому етапі ЧС-2023 і вийшли з квартету G разом із Іспанією та Бразилії.

Україна та Чехія провели доволі бойовий перший тайм. На старті зустрічі чеські гандболістки відкрили рахунок, а українки зрівняли завдяки вдалому кидку Марини Коновалової, а згодом вперше в зустрічі Україна вийшла вперед після голу Андріани Науменко на 6-ій хвилині. Мілана Шукаль результативним кидком через хвилину заробила для нашої збірної перевагу в 2 м’ячі. Чехія отримала нагоду скоротити відставання, проте Вікторія Салтанюк блискучим сейвом не дозволила суперниці забити з 7-метрового.

Після першої десятихвилинки чеські гравчині зуміли відновити паритет – 4:4. На 13-ій хвилині Тетяна Поляк знову вивела «синьо-жовтих» вперед. Згодом Чехія повела в рахунку і збільшила перевагу, скориставшись 2-хвилинним вилученням Поляк – 5:7. До 23-ї хвилини суперник України вперше в матчі лідирував у 4 м’ячі, проте підопічні Віталія Андронова фактично моментально скоро тили відставання до -1 – 9:10. Воротарка збірної Чехії неодноразово виручала свою збірну і завадила українкам відновити паритет. Перший тайм, зрештою, за чешками – 11:15.

На старті другої половини матчу Чехія вперше повела з перевагою в 5 м’ячів. До 37-ї хвилини підопічні Віталія Андронова скоротили відставання до -2 – 16:18 та 17:19. Чехія неодноразово повертала собі впевнену різницю +5, а на 50-ій хвилині українським гравчиням вдалося скоротити до 3-х – 22:25. Під завісу зустрічі Бента Даля вперше переважали українок на 7 голів – 23:30.

Чемпіонат світу з гандбол, жінки. Основний раунд

Україна – Чехія – 23:30

Відзнаку MVP отримала Маркета Єжабкова, на рахунку якої 9 голів. У складі збірної України найрезультативнішою гандболісткою стала Тамара Смбатян, яка 5 разів влучно закинула у ворота Чехії. В доробку Юлії Андрійчук 5 голів, Мар’яни Маркевич, Тетяни Поляк та Андріани Науменко – по 2.

Наступний поєдинок на ЧС-2023 команда Віталія Андронова зіграє проти Нідерландів у п’ятницю, 8-го грудня. До слова, до чвертьфіналу мундіалю вийдуть дві найкращі команди групи.