16.01.2026

Збірна України з гандболу з поразки стартувала на чемпіонаті Європи-2026.
У першому турі “синьо-жовті” поступилися господарям змагань - збірній Норвегії (22:39).
Варто відзначити, що в складі збірної України свої перші в кар’єрі матчі на Євро провели Олександр Онуфрієнко, Максим Стрельніков, Павло Савицький, Богдан Черкащенко та Данило Савчук.
Після першого тайму саме збірна Норвегії заволоділа ініціативою в матчі. До перерви перевага норвежців над Україною склала вісім голів. При цьому “синьо-жовті” реалізували лише 50% своїх кидків — 11 голів з 22 спроб, тоді як у Норвегії цей показник сягнув 73%. Найкращим бомбардиром після першого тайму був віцечемпіон світу-2019, лівий напівсередній збірної Норвегії Кевін Гулліксен, який забив шість голів. У збірної України лише Ігор Турченко за пів години гри подолав позначку в три м’ячі, включно з ефектним влучанням, коли українець переграв воротаря та стінку з шести гравців.
Супергол Ігоря Турченка у матчі проти Норвегії
Найкращим гравцем матчу став правий крайній збірної Норвегії Патрік Андресон, в активі якого сім голів. Серед українських гандболістів звання найрезультативнішого зберіг Турченко — п’ять м’ячів.
Наступний матч збірна України проведе проти чинних чемпіонів турніру Франції в суботу, 17 січня, о 19:00 за київським часом. Норвегія у цей ж день зіграє з Чехією о 21:30.
Джерело - Федерація гандболу України