Handball

29.11.2023

УКРАЇНА СТАРТУВАЛА НА ЧЕМПІОНАТІ СВІТУ З ГАНДБОЛУ З ПОРАЗКИ ВІД БРАЗИЛІЇ

Україна розпочала виступи на жіночому чемпіонаті світу з гандболу-2023. У матчі стартового туру квартету G, який відбувся в данському Фредеріксгавні «синьо-жовті» поступились збірній Бразилії.

Бразилія – чемпіон світу 2013 року, який незмінно бере участь у 14-ти останніх розіграшах турніру. На попередньому ЧС 2021-го команда дійшла чвертьфіналу й посіла підсумкове 6 місце. Також суперник України є учасником 6 останніх Олімпійських ігор поспіль. До слова, збірна Бразилії вже відібралась до Олімпіади в Парижі як чемпіон Пан-Американських ігор у Чилі-2023.

Бразильські гандболістки створювали потужні контратаки й швидко заробили перевагу в три м’ячі. На 4-ій хвилині відкрила лік голам України Андріана Науменко. До 5-ї хвилини українкам вдалося скоротити відставання завдяки реалізованому 7-метровому Тамари Смбатян. Підопічні Андронова були близькими до відновлення паритету, але на Ларісса Араухо повернула перевагу +2. Згодом скорочували відставання Андріана Науменко і Тетяна Поляк, але одразу ж після голів українок бразилійки закидували та знову були попереду на 2 м’ячі. Під час гри в більшості Тетяна Поляк вчергове наблизила свою збірну до вирівнення рахунку – 5:6.

До 22-ї хвилини чемпіонки Панамериканських ігор вразили результативністю та вперше досягнули переваги в 11 очок - 5:16. В заключні хвилини збірна України впевненіше діяла біля воріт суперниць і відчутно скоротила відставання – реалізували свої моменти ліва півсередня словацької «Ювенти», дебютантка збірної України Каріна Соскида та ліва півсередня львівської «Галичанки» Тетяна Поляк, а також центральна «Альби Фехервар» Тамара Смбатян. Перший тайм завершився з рахунком 10:17.

У другому таймі першою з українок забила Юлія Андрійчук – 11:19. На 35-ій хвилині Бразилія оформила перевагу в 10 очок, але до 8 її скоротила ліва крайня львівської «Галичанки» Марина Коновалова, яка закинула двічі. Досить довго бразильські гандболістки були попереду з перевагою +13 – 13:26, 15:28. На 47-ій хвилині Андріана Науменко закинула після ефектної контратаки українок – 16:28. Згодом дебютним м’ячем в своєму першому матчі за збірну України відзначилась ліва крайня Олеся Дяченко – 17:29. До завершення поєдинку підопічні Андронова дійшли до позначки в 20 голів – результативними стали кидки Тетяни Поляк, Юлії Андрійчук та Каріни Колодюк.

Чемпіонат світу. Група G. 1-й матч

Бразилія – Україна – 35:20 (17:10)

Найрезультативнішими у складі збірної України стали Тетяна Поляк і Тамара Смбатян, у доробку яких по 4 голи. Тричі відзначилися у ворота Бразилії Андріана Науменко та дебютантка "синьо-жовтих" Каріна Соскида, два голи на рахунку Юлії Андрійчук. У Бразилії найбільше закидали Бруна Де Паула та Маріана Кошта – по 7 голів. Щодо сейвів, то їх в України 10 з 45-ти кидків.

Наступний матч збірна України зіграє проти Іспанії. Поєдинок відбудеться 1-го грудня.

До основного групового раунду чемпіонату світу вийдуть по три найкращі збірні своєї групи та продовжать боротьбу за 1-24 місця. Для 4-х команд квартетів проводитиметься втішний турнір за 25-32 місця.

Збірна України - бронзовий призер Олімпійських ігор-2004 в Афінах, на чемпіонах світу зіграє у восьмий раз і вперше з 2009 року. Найкращий результат – 4 місце на ЧС-2003 у Хорватії. Збірна України є срібним призером чемпіонату Європи-2000 у Румунії.