Gymnastics

06.10.2023

ІЛЛЯ КОВТУН - ВІЦЕ-ЧЕМПІОН СВІТУ ЗІ СПОРТИВНОЇ ГІМНАСТИКИ У БАГАТОБОРСТВІ

Збірна України здобула першу медаль чемпіонату світу-2023 зі спортивної гімнастики. "Срібло" у фіналі чоловічого багатоборства здобув Ілля Ковтун.

Ковтун — єдиний українець, що стартував у кваліфікації багатоборства. У відборі бронзовий призер ЧС-2021 припускався результативних помилок у вільних вправах і перекладині, пройшовши до фіналу з підсумкового 19-го місця.

Серед інших суперників, Ковтуну у фіналі протистояли олімпійський чемпіон Токіо в багатоборстві Дайкі Гашимото та минулорічний срібний призер Євро Ахмет Ондер. Після успішної кваліфікації з фіналу знявся чинний чемпіон Європи Адем Азіл.

Як і у відборі, в медальному старті українець набрав свій найвищий бал у вправах на паралельних брусах — 15.166 бала з найвищим показником складності серед усіх учасників (6.7).

На перекладині, де Ковтун показав останній результат у відборі (11.800), Ілля покращив результат до 14.066 бала.

Ставши сьомим в опорному стрибку та 11-м на кільцях, після чотирьох снарядів Ковтун проходив до проміжного топ-3, позаду лише китайця Сун Вея та японця Гашимото.

Після вільних вправ на 14 балів Ковтун підходив до вирішальної ротації на четвертому проміжному місці. Лідерство захопив олімпійський чемпіон Гашимото, що показав другий результат на брусах.

Фінал Ілля Ковтун завершував вправами на коні, за які отримав 14.300 бала. Натомість в останній ротації на перекладині результативних помилок припустилися американець Фредерік Річард і японець Кента Чіба, інші претенденти на місце у топ-3.

Заключні виступи гімнастів на перекладині зафіксували остаточне друге місце Ковтуна — українець вперше в кар'єрі здобуває "срібло" світової першості.