19.10.2024

ЖІНОЧА ЗБІРНА УКРАЇНИ ЧЕХІЮ ДОЛАЄ, АЛЕ НА ПЕРШОМУ ЧЕМПІОНАТІ СВІТУ З ФУТЗАЛУ НЕ ЗІГРАЄ

Збірна України з футзалу здобула перемогу над Чехією у заключному турі відбору на чемпіонат світу-2025. Попри цей успіх, "синьо-жовті" не змогли кваліфікуватись на мундіаль.

Для того, щоб пробитись в елітний раунд відбору, збірна України мала посісти перше місце квартету. Перед останнім туром жіноча національна команда йшла на третьому місці з трьома очками: у першому турі зазнала поразки від Франції з рахунком 3:1, а у другому турі розгромила Північну Ірландію - 6:0.

Загалом після двох турів перше місце ділили між собою Франція та Чехія, маючи по чотири очки. Попри це жіноча збірна зберігала шанси на вихід у другий раунд відбору на ЧС з футзалу. Для цього Україна мала перемогти Чехію, а збірна Франції мала не перемогти Північну Ірландію.

Першими поєдинок завершили збірні Франції та Північної Ірландії. Вже до перерви француженки змогли забити три голи. У другому таймі команда Північної Ірландії змогла відіграти два м'ячі, але Франція забила ще двічі, здобувши перемогу з рахунком 5:2.

Таким чином матч Україна втратила шанси на кваліфікацію в елітраунд відбору.

В останньому турі жіноча збірна України зійшлась у протистоянні з Чехією. Рахунок вдалось відкрити вже на п'ятій хвилині матчу: у воротах відзначилась Анастасія Кліпаченко. До перерви гол забила також Юлія Костюк, збільшивши перевагу України.

У другому таймі у воротах Чехії відзначились Дар’я Ковшик та Ірина Дубицька. Але втримати "сухий" рахунок "синьо-жовті" не змогли - пропустили з пенальті. У підсумку Україна здобула другу перемогу у відборі на ЧС-2025, посівши друге місце.

Підсумкове турнірне становище у групі 3: 1. Франція - 7 очок (3 матчі), 10:5 (різниця голів); 2. Україна - 6 очок (3), 11:4; 3. Чехія - 4 очки (3), 9:6; 4. Північна Ірландія - 0 очок (2), 2:17