08.10.2022

ЗВИТЯГА УКРАЇНИ НА СТАРТІ ВІДБОРУ ЧЕМПІОНАТУ СВІТУ 2024 З ФУТЗАЛУ

Збірна України з футзалу стартувала в основному раунді відбору чемпіонату світу 2024 року з футзалу поєдинком проти команди Косова. Через російське воєнне вторгнення збірна України приймала свого суперника в латвійському місті Саласпілс.

ЧС-2024. Європейська кваліфікація. Основний раунд. Група 11

Україна - Косово - 3:1 (1:1)

Голи: Чернявський (15), Корсун (24), Мельник (27) - Кастраті (2).

Нереалізований дабл-пенальті: Мельник (39).

Україна: Ципун - Чернявський, Корсун, Шотурма, Зварич; Сухов, Радевич, Малишко, Мельник, Лебідь, Микитюк, Сірий, Абакшин, Фаренюк.

Косово: Рамадані - Кастраті, Кельменді, Маджаррай, Руковці; Бечірі, Дакай, Хаджіджай, Муртезі, Дервішай, Саліху, Нішорі, Кворрі.

Попередження: Кворрі (4), Маджаррай (21).

Косовари вийшли вперед уже на 2-й хвилині - Кастраті перед воротами замкнув передачу Руковці. Надалі на майданчику домінували українці, проте Рамадані вперто парирував удари наших хлопців. Лише на 15-й хвилині синьо-жовті зуміли відігратися - Шотурма перехопив м’яч і віддав Чернявському, який розстріляв ворота суперників. Незадовго до перерви Саліху пройшов по центру та пробив поруч зі стійкою.

На початку другого тайму ігрова перевага підопічних Олександра Косенка поступово втілилася в голи. Спершу Шотурма зі штрафного влучив у стійку, пізніше Абакшину протягом двох поспіль атак не вистачило влучності. Але на 24-й хвилині Фаренюк після перехоплення відпасував на Корсуна, який накрутив кіпера й відправив м’яч у сітку.

Згодом Шотурма запресингував суперника біля воріт Рамадані, але знову влучив у стійку. На 27-й хвилині українці заробили вільний удар, який після розіграшу з Микитюком конвертував у гол Мельник. Пізніше балканці відповіли ударом Кастраті у стійку.

Косовари доволі швидко набрали п’ять фолів, що вплинуло на їхню гру. У таких умовах українці продовжували створювати моменти та грамотно утримували перевагу. На 39-й хвилині синьо-жовті таки заробили дабл-пенальті, однак Мельник не переграв Рамадані. Тож маємо перемогу збірної України - 3:1.

Наступний поєдинок основного раунду наша команда проведе проти Нідерландів 11 жовтня в латвійському місті Єлгава. Початок гри - о 19.00 за київським часом.

Нідерланди - Україна

В основному раунді 36 збірних розбито на 12 груп по три команди, в яких поєдинки проходитимуть удома й на виїзді. 12 переможців груп і чотири найкращі володарі других місць вийдуть до елітного раунду. Інші вісім володарів других місць братимуть участь у плей-оф основного раунду.