17.06.2024

ЖАХЛИВЕ ФІАСКО НА СТАРТІ ЄВРО

Збірна України поступилася Румунії в першому турі чемпіонату Європи-2024 з футболу з рахунком 0:3.

Національні збірні України та Румунії зустрічалися між собою вперше на офіційному рівні. Суперники "синьо-жовті" потрапили на Євро із першого місця у відбірковій групі, не зазнавши жодної поразки у кваліфікації.

До першого туру збірна України підходила після трьох товариських матчів, у котрих підопічні Сергія Реброва зіграли внічию з Німеччиною (0:0), поступилися Польщі (1:3) та розгромили Молдову (4:0).

Перший удар у площину воріт завдавали румуни. На восьмій хвилині з відстані до м'яча прикладався Флорінель Коман — Андрій Лунін м'яч зафіксував.

Україна на екваторі тайму відповіла спробою Артема Довбика, але після удару нападника м'яч пролетів значно вище воріт.

Попри контроль м'яча від України, що мала понад 70 відсотків володіння на початку матчу, першою забила Румунія. М'яч після невдалого вибивання потрапив до капітана суперників Ніколає Станчу, який не залишив воротареві шансів ударом у "дев'ятку".

Наприкінці тайму Станчу міг оформити дубль прямим ударом з кутового - зі стандарту поцілив у поперечину воріт України.

Голом завершився інший дальній удар Румунії на 53-й хвилині. Резван Марін відправив м'яч у нижній кут попід руками Луніна - 2:0.

Ще за чотири хвилини Україна поступалася із розгромним рахунком 0:3. Денніс Дрегуш з відстані кількох метрів замкнув простріл від партнера. Епізод переглянули арбітри, але офсайд у румуна не зафіксували.

Нагоду скорочувати відставання мав Георгій Судаков, але з його небезпечним ударом впорався голкіпер Флорін Ніце. У компенсований час у поперечину також поцілив Роман Яремчук, після спроби перекинути воротаря суперників.

Чемпіонат Європи-2024. Груповий етап. Група E. 1-й тур.

Румунія - Україна - 3:0

Голи: Станчу, 30, Р. Марін, 53, Дрегуш, 57

Румунія: Ніце – Банку, Бурке, Дрегушін, Раціу – М. Марін (Рус, 75) – Коман (Міхейле, 62), Станчу (Раковіцан, 87), Р. Марін, Ман (Хаджі, 62) – Дрегуш (Пушкаш, 76).

Україна: Лунін – Зінченко, Матвієнко, Забарний, Конопля (Тимчик, 72) – Шапаренко (Яремчук, 62), Степаненко (Бражко, 62), Судаков (Маліновський, 83) – Мудрик, Довбик, Циганков (Ярмоленко, 62).

Попередження: Р. Марін, 79 – Конопля, 68

Арбітр: Гленн Нюберг (Сетер, Швеція).

Стадіон: «Альянц Арена» (Мюнхен, Німеччина).

Матч другого туру проти збірної Словаччини Україна проведе у п'ятницю, 21-го червня. Початок гри - 16:00.