News

Football

26.07.2022

ЯКИМИ БУДУТЬ ПРАВИЛА ПРОВЕДЕННЯ МАТЧІВ В УКРАЇНІ?

Новий сезон в українському футболі набирає все більше обрисів. Нещодавно було оголошено тендер на показ матчів, а сьогодні стало відомо про регламент проведення самих матчів та заходи безпеки. Про них розказав блогер Сергій Болотніков у своєму каналі KDK.1. Міністерства спорту, оборони і економіки сприяють бронюванню футболістів, офіційних представників та керівників клубів, а також працівників УАФ, УПЛ та ПФЛ від військової служби.

 
2. Змагання проводяться на стадіонах, які допущені обласними (або Київською міською) військовими адміністраціями. 


3. Клуби повинні призначити особу, відповідальну за безпеку під час матчів. Ці особи повинні повідомляти УАФ та УПЛ або ПФЛ про можливість проведення матчу за тиждень до його початку. 


4. Матчі проводяться без глядачів. На стадіоні можуть бути присутніми не більше 280 осіб: 90 – футболісти і тренерський штаб 9 – арбітри і відеоасистенти 6 – болбої (старше 18 років) 20 – представники клубів 11 – офіційні особи матчу 15 – представники УАФ, УПЛ, ПФЛ 20 – персонал стадіону 20 – особи, відповідальні за безпеку 10 – медики, поліція, ДСНС 9 – представники військових адміністрацій та інших органів влади 40 – журналісти і фотографи 30 – знімальна група 


5. Керівники стадіонів мають привести у готовність захисні споруди для укриття повного складу учасників матчу. Такі споруди мають знаходитись на відстані не більше 500 метрів від стадіону. Якщо подібних споруд немає, створюється комісія, яка шукає такі місця в будівлі стадіону. Кожен присутній на матчі має пройти інструктаж з правил поведінки та дій в разі небезпеки 


6. Порядок дій у разі повітряної тривоги клуби і керівники стадіонів мають затвердити самостійно з представниками військових адміністрацій, поліції, ДСНС, СБУ та органів охорони здоров'я. Він передбачає наступне: - Делегат матчу спільно з представником відповідної військової адміністрації приймають рішення щодо евакуації всіх присутніх на стадіоні в укриття. - Диктор стадіону оголошує «Увага! Повітряна тривога! Просимо всіх пройти в укриття!» - Арбітр одразу дає свисток про зупинку матчу. - Якщо тривалість повітряної тривоги перевищує 60 хв, делегат матчу спільно з арбітром (після консультації з представниками команд та представником відповідної військової адміністрації) можуть ухвалити рішення про зупинку матчу. - Організатор змагань приймає рішення щодо місця, дати та часу догравання матчу. - Якщо матч можна продовжити, футболістам надається до 10 хв на розминку. 


7. Відповідальність за дотримання вимог безпеки покладається на організатора матчу, тобто на клуб-господар. За невиконання цих вимог на клуб можуть накласти санкції, передбачені ст. 6 Дисциплінарних правил УАФ.

Others News