Football

04.06.2022

УКРАЇНА - УЕЛЬС: СИНЬО-ЖОВТІ НЕ ПРОГРАЮТЬ ДРАКОНАМ

У неділю, 5 червня, у Кардіффі на стадіоні «Кардіфф Сіті» національна збірна України у фіналі плей-офф відбору на чемпіонат світу-2022 зіграє проти збірної Уельсу (початок – о 19.00 год). Це буде четверте україно-валлійське протистояння, а в попередніх наша збірна ще жодного разу не програвала.

Дебютна гра відбулася 28 березня 2001 року у місті Кардіфф на стадіоні «Мілленіум» за присутності 48 014 глядачів в рамках відбірного турніру на чемпіонат світу-2002. Тоді наставником української збірної працював Валерій Лобановський, а сам поєдинок завершився внічию - 1:1. Господарі поля вже на 11-й хвилині гри відкрили рахунок – після голу Джона Хартсона, на що синьо-жовті на початку другого тайму відповіли влучним ударом Андрія Шевченка.

Матч-відповідь суперників у нашій групі відбувся 6 червня 2001 року у Києві на НСК «Олімпійський» і зібрав 33 000 вболівальників. І ця гра також закінчилася з рахунком 1:1. Цього разу першими змінили нулі на табло стадіону українці – після голу під кінець першого тайму Геннадія Зубова. Валлійців же у середині другого тайму врятував від поразки влучний удар Марка Пембріджа. У підсумку збірна Уельсу посіла 5-е місце у нашій групі, а збірна України – 2-е. Далі українцям довелося грати матчі плей-офф зі збірною Німеччини, і німці зуміли здобути путівку на чемпіонат світу, який пройшов на стадіонах Японії та Південної Кореї.

Наступної зустрічі збірних України та Уельсу довелося чекати майже 15 років. Матч, який відбувся 28 березня 2016 року у Києві, хоч і мав статус товариського, проте зібрав на трибунах НСК «Олімпійський» 27 000 глядачів. На той час біля керма української збірної перебував Михайло Фоменко. Для нашої збірної це був заключний домашній матч перед Євро-2016. І синьо-жовті з рахунком 1:0 здобули свою першу перемогу над валлійцями. На 28-й хвилині переможний гол у ворота Вейна Геннессі забив Андрій Ярмоленко, який скористався чудовою передачею Руслана Ротаня. Крім Ярмоленка з нині діючих футболістів національної збірної України у цій грі також брали участь Андрій П'ятов, Тарас Степаненко та Сергій Сидорчук.