News

Football

10.10.2025

ГОЛЬОВА ФЕЄРІЯ В ІСЛАНДІЇ - ПЕРЕМОЖНА ДЛЯ УКРАЇНИ!

Фото: uefa.com


Збірна України здобула першу перемогу у рамках кваліфікації чемпіонату світу-2026 з футболу — здолала на виїзді Ісландію (5:3).


За підсумком двох перших матчів у відборі ЧС-2026 Україна посідала передостаннє, третє місце у групі B: після поразки від Франції (0:2) та нічиєї з Азербайджаном (1:1) випереджала останніх завдяки кращій різниці голів.


Суперником українців у третьому турі стала Ісландія. До цього команди провели п'ять очних матчів: дві перемоги у активі "синьо-жовтих", одна у ісландців й ще двічі була зафіксована нічия.


На 14-й хвилині Україна відкрила рахунок у матчі: після сольного проходу Віталій Миколенко зробив простріл з флангу низом, який замкнув Руслан Маліновський.


На 31-й хвилині травми зазнав півзахисник Георгій Судаков: після зіткнення з Саеваром Магнуссоном тримався за плече й не зміг продовжити гру — замість нього вийшов Назар Волошин.


За час, коли Судаков отримував медичну допомогу, підопічні Сергія Реброва пропустили: Мікаєль Еллертссон пройшов по флангу й влучно пробив у ближній кут воріт Анатолія Трубіна.


Під кінець першого тайму Україна вдруге вийшла уперед: після флангової передачі від Волошина та невдалого удару Владислава Ваната Олексій Гуцуляк скористався сум'яттям у штрафному майданчику ісландців і відзначився голом.


У компенсований до першого тайму час Маліновський зробив дубль, влучно пробивши з-за меж штрафного, й подвоїв перевагу "синьо-жовтих" — 3:1.


Після перерви Волошин мав можливість забити четвертий гол України, однак не зумів переграти воротаря Ісландії Еліаса-Рафна Олафссона.


На 59-й хвилині Ісландія скоротила відставання: після флангової подачі Гакона Гаральдссона головою відзначився Альберт Гудмундссон, який вийшов на заміну.


За 15 хвилин до кінця основного часу ісландці зрівняли рахунок у матчі — Альберт Гудмундссон після скидки Андрі Гудйонссена.


На 85-й хвилині Україна втретє у матчі вийшла уперед: Іван Калюжний влучно пробив з льоту. За чотири хвилини Олег Очеретько, котрий вийшов на заміну, замкнув простріл з флангу від іншого гравця, який з'явився з лави запасних, Артема Бондаренка і приніс Україні перемогу — 5:3.


Кваліфікація ЧС-2026 з футболу. Третій тур

Ісландія — Україна 3:5

Голи: Еллертссон, 35, Гудмундссон, 59, 75 — Маліновський, 14, 45+5, Гуцуляк, 45, Калюжний, 85, Очеретько, 89


Завдяки перемозі України обійшла у турнірній таблиці групи B Ісландію, здобувши до свого активу чотири очки.


Турнірна таблиця групи B

1. Франція — 9 очок (3 матчі), 7:1 (різниця голів)

2. Україна — 4 очки (3), 6:6

3. Ісландія — 3 очки (3), 9:7

4. Азербайджан — 1 очко (3), 1:9



Наступний матч Україна проведе в понеділок, 13 жовтня, коли прийматиме Азербайджан у номінально домашній зустрічі в польському Кракові (початок — о 21:45 за київським часом).


Джерело: suspilne.media

Others News