18.12.2022

У ФІНАЛЬНІЙ БИТВІ ДВОРАЗОВИХ ЧЕМПІОНІВ СВІТУ ТРІУМФУЄ АРГЕНТИНА!

Два дворазових чемпіони світу – Аргентина та Франція – зустрілися у фіналі чемпіонату світу 2022-го року.

Вирішальний матч катарського мундіалю видався видався не тільки дуже цікавим та видовищним, але й драматичним - інтрига, яка не спостерігалася впродовж значного проміжку часу поєдинку, з'явилася під завісу другого тайму...

Чемпіонат світу. Фінал

Аргентина – Франція - 2:2, 1:1 - у додатковий час, 4:2 - за пенальті

Голи:  Мессі, 23 (пен.), 109, Ді Марія, 36 – Мбаппе, 80 (пен.), 81, 118 (пен.)

Реалізовані пенальті: Мессі, Дібала, Паредес, Монтьєль - Мбаппе, Коло Муані

Нереалізовані пенальті: Коман, Чуамені

Аргентина: Е. Мартінес – Тальяфіко (Дібала, 120+1), Отаменді, Ромеро, Моліна (Монтьєль, 91) – Мак Аллістер (Пеццелья, 116), Фернандес, Де Пауль (Паредес, 102), Ді Марія (Акунья, 64) – Альварес (Лаутаро Мартінес, 103), Мессі.

Франція:  Льоріс – Т. Ернандес (Коман, 72), Упамекано, Варан (Конате, 113), Кунде (Дісасі, 120+1) – Рабьо (Фофана, 95), Чуамені, Грізманн (Камавінга, 71) – Мбаппе, Жиру (Тюрам, 41), Дембеле (Коло Муані, 41).

Попередження: Фернандес, 45+7, Акунья, 90+8, Паредес, 114 – Рабьо, 54, Тюрам, 87, Жиру, 90+6 (не на полі)

Арбітр: Шимон Марциняк (Польща).

Аргентинці ще до перерви забезпечили собі досить комфортну перевагу у два м’ячі. У середині першого тайму, після фолу Дембеле на Ді Марії у штрафному майданчику, пенальті впевнено реалізував Мессі. Минуло небагато часу і Ді Марія після передачі Мак Аллістера зробив рахунок 2:0.

Після відпочинку французам тривалий час не вдавалося відіграти навіть один м'яч, та потім близько двох хвилин вистачило Мбаппе, щоб не тільки скоротити відставання до мінімуму. але й зрівняти рахунок. Польський арбітр Шимон Марциняк призначив пенальті за фол Отаменді на Коло Муані, після чого Мбаппе не схибив з 11-метрової позначки. Пройшло зовсім небагато часу і Мбаппе ударом у падінні відгукнувся на закидання Коло Муані у карний майданчик.

Два тайми завершилися за рахунку 2;2, тож суперникам довелося продовжувати боротьбу в екстратаймах. У першому з них аргентинці не використали свої нагоди знову вийти вперед. Зате в другому Мессі зробив рахунок 3:2. Але втримати перевагу збірній Аргентини знову не вдалося. Мбаппе реалізував пенальті після гри рукою Монтьєля. Забити переможний гол незадовго до фінального свистка не зумів Коло Муані і суперникам довелося виконувати післяматчеві пенальті. Тут значно переконливішими були аргентинці, які й стали триразовими чемпіонами світу!