24.07.2024

СТАРТОВИЙ ОЛІМПІЙСЬКИЙ ФУТБОЛЬНИЙ ПРОВАЛ

Збірна України з футболу провела свій дебютний матч на Олімпійських іграх. У французькому Ліоні "синьо-жовті" мінімально поступилися Іраку - 1:2.

Старту підопічних Руслана Ротаня на Іграх-2024 передував скандальний матч групи В, в якому Марокко переміг Аргентину з рахунком 2:1. Відтак Україна могла ставати лідером квартету після першого туру в разі перемоги з різницею у два або більше м'ячів.

Першого гострого удару у воротах Іраку завдавав Микола Михайленко. Хавбек цілив у дальній кут, але м'яч парирував голкіпер суперників.

Після пів години ігрового часу супершанс не реалізував Максим Хлань. Максим Брагару віддавав партнеру під удар у воротарській зоні, але вінгер "синьо-жовтих" з кількох метрів не поцілив у відкритий кут воріт.

Перший тайм підопічні Ротаня могли завершувати голом Іллі Крупському. Той протягнув м'яч у видовищному проході, але пробив у голкіпера Хуссейна Хассана - на перерву команди йшли за "сухого" рахунку.

Після моментів Данила Сікана й Арсенія Батагова м'яч врешті опинився у воротах збірної Іраку на 53-й хвилині. Після розіграшу штрафного на добиванні результативно зіграв Валентин Рубчинський, який став автором першого в історії України голу на Олімпійських іграх.

Перевага українців не протрималася й п'яти хвилин, перш ніж арбітр призначив пенальті у ворота Кіріла Фесюна. 11-метровий реалізував Айман Хуссейн - 1:1.

На 75-й хвилині Україна вже поступалася з різницею в один м'яч. Ірак вийшов уперед завдяки голу Алі Джасіма, який пробив з-під кількох оборонців "синьо-жовтих" і встановив фінальний рахунок матчу - 1:2.

Олімпійські ігри-2024. 1-й тур

Ірак - Україна - 2:1

Голи: Хуссейн (пен.), 57, Джасім, 75 — Рубчинський, 53

Група В: турнірна таблиця після першого туру

1. Марокко - 3 очки (1 матч), 2:1 (різниця голів)

2. Ірак - 3 (1), 2:1

3. Аргентина - 0 (1), 1:2

4. Україна - 0 (1), 1:2

У матчі другого туру в суботу, 27 липня, на збірну України очікує матч з олімпійською командою Марокко. Ірак у той самий день гратиме з Аргентиною.