12.01.2022

НАЙШВИДШИЙ У РОЦІ ЄВРОКУБКОВИЙ МАТЧ УКРАЇНСЬКИХ КЛУБІВ

День, 12 січня, увійшов в історію українських клубів, бо став найшвидшим з початку року днем виступів наших команд у єврокубкових турнірах. А всього українські клуби провели вже 1108 євроматчів.

Сталася ця подія у 1966 році, коли київське «Динамо» в першій чвертьфінальній грі Кубка володарів кубків в Глазго зустрічалося зі шотландським «Селтіком». За матчем спостерігало 59 447 глядачів, які вже в середині першого тайму, на 27-й хвилині, стали свідками несподіваного голу у ворота динамівців. Томмі Геммел наважився на дальній удар метрів з 30-ти, а наш воротар Віктор Банніков послизнувся і пропустив легкий м’яч.

На початку другого тайму господарі поля мали нагоду вийти вперед, але Джон Хьюз, виконуючи пенальті, пробив повз рамку воріт. І все ж, натиск шотландців привів до ще двох голів, автором яких став капітан «Селтіка» Боббі Мердок – на 64-й та 94-й хвилинах. Рахунок міг бути іншим, але після одного з ударів динамівця Віктора Серебреникова м’яч влучив у стійку шотландських воріт.

Після гри головний тренер «Динамо» Віктор Маслов зазначив: «Ми зазнали поразки через низку причин. Одна з них – недостатня підготовка у зимових умовах. Нижче своїх можливостей зіграли захисники та воротар».

Зазначимо, що матч-відповідь відбувся 26 січня у Тбілісі, де «Динамо» в статусі господарів поля зіграло зі «Селтіком» внічию – 1:1. До речі, «Селтік» у півфіналі теж зійшов з розіграшу Кубка кубків, поступившись за сумою двох матчів «Ліверпулю».

На фото: перший гол «Селтіка» у ворота київського «Динамо».