11.05.2024

"КАРПАТИ" ВИРИВАЮТЬ ПЕРЕМОГУ НАД "МАРІУПОЛЕМ"

Фото; fckarpaty.org.ua

Дебютні голи у сезоні Владислава Клименка та Юрія Тлумака принесли "левам" перемогу над ФСК "Маріуполь". Чергові три пункти дозволили "Карпатам" одноосібно очолити турнірну таблицю за два тури до фінішу.

Перша ліга. Чемпіонська група. Сезон 23/24. 8 тур

ФСК "Маріуполь" – “Карпати” (Львів) – 1:2

11 травня, 13:00. Бориспіль, стадіон "Колос"

ФСК “Маріуполь”: Караващенко, Шушко, Терехов, Харжевський, Фатєєв (Малакі, 88), Задоя (Булгаков, 55), Мочевінський (Мнишенко, 69), Плакса, Савін (Батальський, 88), Пуди (Петровський, 46), І. Зубков.

“Карпати”: Кожухар, Мизюк, Бабогло, Саків (Козік, 37), Полегенько, Чех (Рябов, 71), Клименко (Демченко, 80), Чачуа, Хаса, Підлепенець (Тлумак, 71), Іґор Невес (Сидун, 80).

Голи: Савін, 74 – Клименко, 10, Тлумак, 89.

Попередження: Харжевський, 33, Пуди, 42, Булгаков, 82 – Мизюк, 49, Чех, 59, Демченко, 90+5.

На старті поєдинку команди обмінялися небезпечними моментами. Господарі розіграли штрафний, який завершився ударом головою Євгена Підлепенця – поруч зі стійкою. У наступній атаці на ударній позиції опинився Родіон Плакса, але також у ціль не влучив. За мить воротам загрожував Ілля Зубков, утім його спробу заблокував Владислав Бабогло.

На 10-й хвилині "Карпати" відкрили рахунок. Підлепенець обіграв на правому фланзі Дмитра Фатєєва і прострілив вздовж воріт, де Владислав Клименко у дотик спрямував м'яч у сітку. Після цього львів'яни продовжили тиснути і невдовзі могли забивати вдруге. Джаред Хаса прострілив з лівого флангу, однак Амбросій Чачуа по м'ячу не влучив.

У середині тайму ФСК "Маріуполь" створив серію моментів за участю нападника Зубкова. Спочатку Ілля не встиг замкнути на дальній стійці пас головою від Фатєєва, а потім сам Зубков бив головою – Андрій Кожухар забрав м'яч у руки. "Карпати" відповідали швидкими атаками за участю Підлепенця, проте до ударів справа не доходила.

У подальшому господарі більше контролювали м'яч, але при цьому часто фолили. Одне із таких порушень правил призвело до травми Тараса Саківа, якого довелося передчасно змінювати. Ушкодження також зазнав Хаса, однак він зумів продовжити гру.

На останніх хвилинах тайму команди почергово могли забивати. Плакса асистував Зубкову, але той не зумів пробити Кожухаря. Голкіпер "левів" своєчасно вийшов із воріт, зменшив кут обстрілу і парирував удар нападника приазовців. А у компенсований час відзначатися міг Іґор Невес. Довгою передачею Клименко вивів партнера на ударну позицію. Бразилець намагався перекинути Іллю Караващенка, який пішов на перехоплення, та у ціль не влучив.

На 51-й хвилині львів'яни розіграли атаку на правому фланзі за участі Підлепенця та Хаси. Завершував її своїм ударом Євген, проте м'яч пролетів поруч зі стійкою. Через шість хвилин Хаса вже асистував Чачуа. Капітан "зелено-білих" пробив не сильно, зате прицільно – Караващенко дістав м'яч з нижнього кута воріт.

На 73-й хвилині Артур Рябов порушив правила проти Богдана Петровського неподалік своїх володінь і рефері призначив штрафний. До м'яча підійшов Антон Савін і потужно пробив під поперечку – 1:1. Забитий гол додав наснаги господарям, які після цього збільшили натиск на ворота "Карпат". Зрештою, серія кутових бажаного команді Олега Краснопьорова не принесла.

На заключну десятихвилинку тренерський штаб "Карпат" випустив Вадима Сидуна та Єгора Демченка. Останній розганяв більшість атак "левів", а в одному з епізодів міг забивати сам, якби не сейв Караващенка. Однак незабаром навіть воротар ФСК "Маріуполь" виявився безсилим. Затяжна атак гостей за участі Хаси, Сидуна, Чачуа та Демченка завершилася асистом Єгора на вільного Юрія Тлумака. Футболіст, котрий також вийшов на заміну, пробив під голкіпером і, як виявилося, приніс "Карпатам" перемогу.

Команда Мирона Маркевича продовжує лідирувати у турнірній таблиці з 64 очками і випереджає на три пункти "Інгулець". Наступний поєдинок "Карпати" проведуть у суботу, 18 травня, з "Лівим берегом". Останній домашній матч року розпочнеться о 13:00.