Football

17.06.2023

«100-ИЙ» ГОЛ КОНОПЛІ ДОПОМІГ ЗДОЛАТИ ПІВНІЧНУ МАКЕДОНІЮ

Збірна України у Скоп’є в матчі кваліфікації Євро-2024, поступаючись за ходом матчу у два м’ячі, зуміла здобути вольову перемогу над збірною Північної Македонії з рахунком 3:2. При цьому Юхим Конопля став автором ювілейного, 100-го (!), голу української збірної в рамках відбору та фінальної частини чемпіонатів Європи.

Пропонуємо інші цікаві факти та події з п’ятничного матчу на стадіоні «Тоше Проеський».

Збірна України здобула 16-ту вольову перемогу у своїй історії, в тому числі лише другу, коли «синьо-жовті» по ходу матчу відставали від суперників на два голи.

ЧСв

45’, 55’, 69’

Вірменія (г)

17’, 44’

Валерій Лобановський

06.09.2006

ЧЄв

31’, 61’, 79’

Грузія (д)

37’, 60’

Олег Блохін

29.05.2010

ТМ

15’, 75’, 78’

Румунія (д)

54’, 63’

Мирон Маркевич

16.06.2023

ЧЄв

62’, 67’, 83’

Північна Македонія (г)

31’, 39’

Сергій Ребров

Примітка: ТМ – товариський матч, ЧЄв  - відбірковий матч чемпіонату Європи, ЧСв  - відбірковий матч чемпіонату світу.

Для Юхима Коноплі це був перший гол в складі національної збірної (у 4-й грі), як і для Іллі Забарного (у 26-й). Усі ювілейні голи були забиті на етапі відбіркових матчів на чемпіонати Європи.

Ювілейні голи збірної України в рамках чемпіонатів Європи (1994 - 17.06.2023)

Сергій Коновалов

30’

Естонія

3:0 (д)

25-й

09.10.1999

Андрій Шевченко

88’

росія

1:1 (г)

50-й

17.10.2007

Максим Калиниченко

40’

Фарери

5:0 (д)

75-й

17.11.2015

Андрій Ярмоленко

90+7’

Словенія

1:1 (г)

100-й

16.06.2023

Юхим Конопля

67’

Північна Македонія

3:2 (г)

Віктор Циганков забиває 10-й гол в складі збірної України, ставши 9-м гравцем, який подолав цей рубіж.

Перемога у Скоп’є стала для нашої збірної ювілейною, 30-ю, здобутою саме в червні-місяці.

Андрій Ярмоленко провів 24-й матч в статусі капітана і за цим показником з Русланом Ротанем та Андрієм Пятовим розділяє 3-5 місця в списку капітанів-гвардійців «синьо-жовтих».

Сергій Сидорчук відкрив свій 10-й сезон в лавах збірної України, провівши 55-й матч.

Переможна серія збірної України зі збірною Північної Македонії триває 4 гри  і всі матчі відбулися в рамках відбору та фінальної частини чемпіонатів Європи.