Articles

22.04.2022

УКРАЇНА НЕ ПІДПИСУЄ ВИМОГУ ПРИЗУПИНИТИ ДІЯЛЬНІСТЬ ФЕДЕРАЦІЇ БОКСУ РОСІЇ

Все через яскраву пропутінську позицію.До Міжнародної боксерської асоціації IBA (колишня AIBA) поступила вимога вжити заходів щодо Федерації боксу Росії. Все через публічну підтримку політики Путіна представниками російської Федерації. Підписів української федерації в листі знайдено не було.


Що сталось


Міжнародна боксерська асоціація заявила, що вона «має побоювання» щодо Федерації боксу Росії. Все через позицію федерації щодо війни Росії з Україною – представники IBA вважають, що вона підриває репутацію боксу.


До ради директорів IBA звернулось дев’ятеро керівників національних боксерських федерацій з офіційним листом, в якому закликали звернути увагу на пости в офіційних соціальних мережах Федерації боксу Росії щодо війни в Україні. Керівники звинуватили росіян в порушенні статті 11.1 Олімпійської хартії, в якій зазначено, що федерації зобов’язані «утримуватися від будь-яких дій, які завдають або можуть обґрунтовано вважатися такими, що завдають шкоди IBA або інтересам IBA».


1


Особливу увагу заслужили пости, в яких Федерація заявила, що «готує понад 100 фур гуманітарної допомоги жителям України на підконтрольних територіях, а також біженцям із «ЛНР» та «ДНР».


А також пост, де російська федерація фактично визнала те, що брала участь у провладному мітингу Путіна на підтримку війни в Україні. Теги з буквою Z також присутні.


2

Керівники національних федерацій вимагають призупинити діяльність ФБР. ФБУ немає серед тих, хто підписав лист


Лист до IBA направили Боріс Ван Дер Ворст (Нідерланди, екс-кандидат в президенти IBA), Тайсон Лі (США), Тед Таннер (Австралія), Стів Хартлі (Нова Зеландія), Ларс Бровіл (Данія), Пер-Аксель Шехольм (Швеція), Макку Кауханен (Фінляндія), Одд Хактор Слей (Норвегія) та Адреас Андрегг (Швейцарія). Про участь голови ФБУ Володимира Продівуса не повідомляється. Можливо, не було коли?


IBA вже ввела санкції проти російських та білоруських боксерів – вони не можуть брати участь в турнірах під егідою IBA, чемпіонати на території цих країн не санкціонуються, а українським боксерам обіцяли надавати фінансову допомогу від Міжнародної боксерської асоціації. Але керівники федерацій, що звернулись, вимагають посилити санкції саме щодо Федерації боксу Росії.


«Ми дуже стурбовані, що ці потенційні порушення з боку Федерації боксу Росії завдають шкоди репутації IBA та боксу. Тому їхнє активне членство підриває зусилля IBA та її членів щодо просування своїх конституційних принципів», – сказано в заяві.


4


Окрім цього, лідери федерацій посилаються на рішення союзу біатлоністів, які минулого місяця призупинили діяльність федерацій Росії та Білорусі через те, що ті завдали «поганої слави» цьому виду спорту.


В IBA дали відповідь на лист, але без жодної конкретики


Офіційно на лист є відповідь від IBA, але жодної конкретики щодо Федерації боксу Росії:

«Можемо підтвердити, що IBA стежить за побоюваннями, висловленими щодо Російської федерації боксу. Після прийняття IBA рекомендацій МОК заплановані в Росії заходи було скасовано. Як і російські та білоруські спортсмени не беруть участь в заходах IBA, зокрема у майбутньому чемпіонаті світу серед жінок.


Тим часом IBA продовжує досягати значних успіхів у впровадженні комплексного пакету заходів щодо покращення управління, фінансової та спортивної чесності».


Схоже, для теперішнього керівника IBA Умара Кремльова, який з початку війни так і не сказав жодного слова про напад Росії на Україну, такі санкції – вже занадто.


12х3, Tribuna.com

Others Articles