Biathlon

16.02.2023

УКРАЇНА ВПЕРШЕ В ІСТОРІЇ ВИБОРЮЄ МЕДАЛЬ ЮНІОРСЬКОГО ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ З БІАТЛОНУ!

Збірна України здобула першу медаль на Юніорському чемпіонаті Європи з біатлону у латвійській Мадоні. Сталася ця приємна подія за підсумками змішаної естафети.

У цій гонці Україна виступала у складі Степана Кінаша, Віталія Мандзина, Олександри Меркушиної та Дарини Чалик. Для усіх біатлоністів - це друга гонка в рамках Юніорського Євро-2023.

Україні з першого етапу, на якому стартував Кінаш, вдалося закріпитися серед лідерів. Стартовий етап гонки Кінаш завершив четвертим, з відставанням в 16 секунд від першого місця.

Уже на другому етапі Віталій Мандзин підтягнувся до лідерів, після другої своєї стрільби навіть виходив першим, але зрештою передав естафету третім у групі з першою позицією. На середині гонки сформулося тріо лідерів - Італія, Німеччина та Україна, - які випереджали четверте місце уже на 40 секунд.

На третьому етапі за Україну бігла Олександра Меркушина, яка показала найкращий результат серед усіх атлеток. Олександра використала лише один додатковий патрон і на передачі естафети випереджала друге місце (Італію) на 22 секунди, а третє (Німеччину) - на 53 секунди. Усі інші команди відставали на понад дві хвилини.

На останньому етапі Дарина Чалик не змогла втримати перевагу у боротьбі з лідерками юніорського біатлону - Сарою Скатолло з Італії та Йоганною Пуфф з Німеччини.

На останню стрільбі Чалик прийшла разом зі Скатолло, але використала два додаткові патрони. Відтак італійка вийшла першою і завоювала "золото", а українка на останнє коло вийшла одночасно з німкенею. Однак на заключних кілометрах Пуфф відірвалася від Чалик.

Чемпіонами Європи стали італійці, срібло вибороли німці, а бронзу - українці. Для України - це перша медаль в історії змішаних естафет на чемпіонаті Європи.

Юніорський чемпіонат Європи: змішана естафета

1. Італія (0+9) 1:20:34.0