Biathlon

25.08.2024

ШІСТЬ УКРАЇНСЬКИХ БІАТЛОНІСТІВ ВІДІБРАЛИСЯ У МАССТАРТИ ЛІТНЬОГО ЧС

Україна матиме представників у завершальній гонці літнього чемпіонату світу-2024 з біатлону - масстарті. Серед чоловіків, і жінок у гонках візьмуть участь по три українські біатлоністи.

У чоловічому та жіночому масстарті літнього ЧС з біатлону візьмуть участь по 30 учасників. Автоматично потрапити до заключної гонки світової першості біатлоністи могли як переможці та призери особистих гонок суперспринту та спринту. Інші спортсмени кваліфікувались на ці змагання за рейтингом — набирали бали за свої старти.

Хто з кваліфікувався у масстарти?

Чоловіки:

У масстарті серед чоловіків на літньому ЧС-2024 стартуватимуть три біатлоністи.

Двоє українських біатлоністів відібрались у масстарт як призери світової першості: Дмитро Підручний виграв "золото", а Артем Тищенко - "срібло" суперспринту.

Також у масстарті змагатиметься Антон Дудченко. Українець посів 13-те місце у суперспринті та 25-ту сходинку у спринті, таким чином набрав 44 бали та кваліфікувався з 19-го місця загального заліку.

Жінки:

Українські біатлоністки цьогоріч не здобули медалей в особистих гонках, відтак мали шанс відібратись у гонку з масовим стартом за набраними балами у період літнього ЧС-2024.

Христина Дмитренко фінішувала сьомою у фіналі суперспринту та у фіналі спринту прийшла 14-ю. За свої виступи українка набрала 63 бали та відібралась у масстарт з дев'ятої сходинки.

Також то топ-30 потрапила Анна Кривонос: завершивши суперспринт на 18-му місці та спринт на 29-му, біатлоністка записала в свій доробок 35 балів (20-те місце рейтингу).

Останньою з українок, що змогла пробитись у найголовніший старт літнього чемпіонату світу стала Анастасія Меркушина. Спортсменка у фіналі суперспринту показала 19-й результат, а у спринті прийшла 37-ю. Втім цього вистачило аби у загальному заліку стати 25-ю, набравши 26 балів.

Світова першість в естонському Отепяя завершиться чотирма гонками, що відбудуться у неділю, 25 серпня.