Articles

Biathlon

12.12.2021

ХОХФІЛЬЦЕН: ПРОГРЕС ПІДРУЧНОГО І БІЛОСЮК, ПОШУК СТАБІЛЬНОЇ СТРІЛЬБИ ДЖИМИ

Сайт  Kamp-Sport підбиває підсумки третього етапу Кубка світу з біатлону, який відбувався в австрійському Хохфільцені. Відзначаємо прогрес української збірної у жіночій естафеті та хорошу функціональну готовність лідера чоловічої збірної Дмитра Підручного. 



Жіноча збірна

На виступи жіночої збірної з особливою увагою та хвилюванням чекали вболівальники біатлону. На перших двох етапах підопічні Уроша Велепця не змогли досягнути високих результатів, тому для впевненості у власних силах наша жіноча збірна мала продемонструвати прогрес у Хохфільцені. 


Спринтерська гонка залишила багато питань, адже троє представниць збірної України не потрапили у  переслідування. Йдеться про Ольгу Абрамову, Ірину Петренко та Дар’ю Блашко. Для Петренко та Абрамової це був дебют на Кубку світу у нинішньому сезоні. На жаль, дебютна гонка не вдалася…  


Ірина припустилася двох промахів і посіла 75 місце, а Ольга з одним промахом фінішувала на 84-й позиції. Безумовно, це не ті результати, на які розраховують спортсменки. На дистанції Ірина програла 2,09 хвилини, а Ольга – 2,41. 


В інтерв’ю Абрамова наголосила на тому, що вона перегоріла перед стартом. Не могло не позначитися на виступах нашої спортсменки затримка з отриманням результату тесту на коронавірус. Через ці проблеми Абрамова не могла тренуватися на трасі.  Сподіваємося, що вже в Ансі Ольга зможе проявити себе і довести, що такий результат – випадковість. 


Для Ірини Петренко перший старт на Кубку світу після народження дитини також вийшов нервовим. Саме з нервовістю можна пов’язати два промахи на стрільбі лежачі. До того ж, середньогір’я Хохфільцену також вносить свої корективи. Підхід до стрільбища тут непростий. 


Дар’я Блашко у спринтерській гонці реалізувати свій потенціал не змогла. Два промахи і відстаням ходом в 1.58 хвилини – не ті результати, яких ми очікуємо від Блашко. 


Олена Білосюк з одним промахом фінішувала на 24 місці і вселила оптимізм в серця українських вболівальників. Оптимізм полягає в прогресі швидкості ходу Олени на дистанції. В спринті другого етапу в Естерсунді вона програла 1.42 хвилини, а в Хохфільцені – 1,12.  Гонка переслідування для Олени склалася дуже добре, в першу через завдяки блискучій стрільбі. Українка змогла піднятися на 13 місце. На жаль, втома після трьох гонок за три дні не дозволила Олені поборотися за ТОП-10. Сподіваємося, що капітан жіночої збірної продовжить розбігатися від гонки до гонки. 


Щодо Юлії Джими, то лідеру нашої збірної поки що не вдається поєднати швидкість на дистанції з влучною стрільбою. Юлія викладається на максимум на дистанції і це призводить до промахів. Проте, прогрес у лижному ході очевидний і це варто відзначити. З попереднього спринту в Естерсунді Юлії вдалося скинути більш ніж 20 секунд і це не може не тішити. На мою думку, вже незабаром можна сподіватися на перші топ-10 для Джими у сезоні. 


Промінь надії – підсумок жіночої естафети.  Нашу команду представляли Ірина Петренко, Юлія Джима, Дар’я Блашко та Олена Білосюк. Ми завершили гонку на високому 5 місці і це безперечно хороший результат, якщо порівнювати минулу естафету, у якій Україна була десятою. На жаль, поборотися за призи нам завадила стрільба. У цій гонці збірна Україна використала аж 13 (!) додаткових патронів. 


Проте, серед позитивних моментів варто відзначити швидкість Ірини Петренко та Юлії Джими. Ірина на дистанції програла 22 секунди, а Юлія – всього 10. Особливо тішить виступ Ірини, яка змогла відновитися після провалу в спринті. Сподіваємося, що вже у наступних гонках Петренко зможе віднайти свою звичну стрільбу. 


Підсумовуючи, можна сказати, що жіноча збірна України поступово оживає і починає покращувати свої результати. Звісно, в особистих гонках лише Джима, за умови якісної стрільби, може боротися за топ-6, або навіть призи, проте в естафеті ми можемо бути конкурентоспроможними. 


Безумовно, роботи ще дуже багато. Нам треба додавати функціонально і покращувати стрільбу. Це стосується всіх біатлоністок збірної. 



Чоловіча збірна 

Від гонки до гонки покращує свій функціональний стан Дмитро Підручний і це не може не тішити. Капітан чоловічої збірної на дистанції вже програє менш ніж 40 секунд (в гонці переслідування відставання ходом – 37 секунд) і, за умови чистої стрільби, він здатен боротися за призи. На жаль, промахи на стійці в гонці переслідування завадили Дмитру поборотися за найвищі місця. На останнє коло естафети Дмитра також не вистачило. Сподіваємося, що після Нового Року нашому спортсменові все ж вдасться віднайти стабільну стрільбу. 


Артем Прима порадував всіх вболівальників якісною спринтерською гонкою, у якій він відстрілявся чисто і посів високе 17 місце. Безумовно, відставання ходом завелике – 1.11 хвилини і з кожним колом Артему було все складніше. Проте такі результат це вже суттєвий прогрес, адже в спринті Естерсунда Прима на дистанції програв аж 2.27 хвилини (!!!). Безумовно, це ще далеко не той Прима, якого ми звикли бачити, але він поступово починає оживати. 


Антон Дудченко на цьому етапі не зміг потрапити у ТОП-20 і посідав 27 та 30 місця. Проте, за швидкістю Антон все ж залишається другим після Дмитра Підручного і це не може не тішити. До того ж, останній етап естафети Антон провів досить добре, витягнув команду на сьоме місце. Це свідчить про психологічну впевненість Дудченка. Головне, щоб у молодого спортсмена вистачило сил на головні старти сезону. 


Богдан Цимбал ніяк не може себе віднайти у нинішньому сезоні. Функціональний стан не найкращий (1.56 хвилини програв в спринті), а стрільба стоячи взагалі жахлива. В естафеті Богдан стійку відстріляв дуже швидко і всього з одним додатковим патроном. Можна лише сподіватися, що передноворічний збір піде Богдану на користь і в січні він зможе допомогти команді. 


Артем Тищенко досить непогано як для себе дебютував на Кубку світу (48 і 45 місце). Звісно, Артем багато програє ходом, але не критично як для себе (1.44 і 2.02 хвилини). Головне віднайти ритм у стрільбі, адже лише за умови бездоганної стрільби Тищенко може демонструвати пристойні результати. 


Головний підсумок етапу для чоловічої збірної – системна робота тренера, яка приносить свої плоди. Словацький спеціаліст Юрай Санітра має свій план і завжди його притримується. На жаль, естафета нам не вдалася, але привід для позитиву все ж присутній. Важливо щоб передноворічний збір пішов на користь нашим спортсменам і тоді можна сподіватися на високі результати на головних стартах. 


Нагадаємо, що Прима, Підручний, Цимбал та Дудченко пропускатимуть етап в Ансі. Шанс проявити себе матимуть Лесюк, Ткаленко та Тищенко. Тому українським вболівальникам радимо закупити валідол перед переглядом французького етапу. Сподіваємося, що наш найближчий резерв зможе гідно представити український біатлон. 


Гонки в Ансі стартують вже найближчого четверга. 


Влад Пригода, Kamp-Sport

Others Articles