Biathlon

21.01.2024

ДВІ УКРАЇНКИ - У ТОП-15 МАССТАРТУ НА КУБКУ СВІТУ

Останньою гонкою етапу Кубка світу з біатлону в Антгольці став жіночий масстарт. Участь у ньому взяли 30 спортсменок, серед них і три українки.

За підсумками короткої індивідуальної гонки жінок до масстарту відібралися три українські біатлоністки. Крім Юлії Джими, яка кваліфікувалася у гонку з масовим стартом завдяки потраплянню у топ-25 загального заліку Кубка світу, туди також відібралися Анастасія Меркушина та Ірина Петренко - саме завдяки високим виступам у короткій індивідуальній гонці.

Для всіх трьох біатлоністок масстарт в Антгольці став другим у сезоні. У швейцарському Ленцергайде найкращий результат продемонструвала Джима, фінішувавши 19-ю.

Всі три біатлоністки пройшли перший вогневий рубіж без хиб. Меркушина та Петренко вийшли на 14-й та 16-й позиції, а Джима — 19-ю, закривши всі п'ять мішеней на десять секунд повільніше.

Не виникло проблем в українських біатлоністок і на другій стрільбі — також всі п'ять мішеней закрито. І змогли відіграти одразу кілька позицій, які втратили ходом: Меркушина піднялася на 13-те місце, а Петренко та Джима — на 16-те та 17-те відповідно.

А ось першу "стійку" чисто відпрацювала лише Меркушина. Юлія Джима пішла на коло штрафу, а ось Ірина Петренко - на два.

Завдяки чистій "стійці" Меркушина пішла на четверте коло на дев'ятій позиції. Та у 25 секундах від місця у топ-3. Джима вийшла з кола штрафу 18-ю, а Петренко - 23-ю.

Меркушина мала можливість наблизитися до "квіткової церемонії" за підсумками останньої стрільби, але пішла на коло штрафу. Цей результат відкинув біатлоністку за межі топ-10.

Найкращою з українок у підсумку стала Юлія Джима, яка на останньому колі випередила Анастасію Меркушину - 13-те та 15-те місце відповідно. У Джими - повторення особистого рекорду у сезоні (у спринті в Рупольдингу також фінішувала 13-ю). Останньою з українок закінчила гонку Ірина Петренко - 23-тя.

Переможницею гонки стала француженка Жюлія Сімон, яка на фініші випередила співвітчизницю Лу Жанмонно та швейцарку Лєну Геккі-Гросс.