Biathlon

07.02.2024

ЧЕМПІОНАТ СВІТУ З БІАТЛОНУ: УКРАЇНА - СЬОМА У ЗМІШАНІЙ ЕСТАФЕТІ

У чеському Новому Месті стартував чемпіонат світу з біатлону. Першою гонкою в розкладі змагань стала класична змішана естафета.

Україна виставила на гонку четвірку з Артема Прими, Дмитра Підручного, Юлії Джими та Ірини Петренко — вперше "синьо-жовті" змагалися в такому складі в нинішньому сезоні та в історії виступів на чемпіонатах світу.

Ірина Петренко проводила свій дебютний класичний мікст на рівні чемпіонатів світу — українці випала роль фінішерки у збірній. Натомість незмінне місце у складі зберіг Дмитро Підручний, що брав участь у всіх змішаних естафетах ЧС із 2015 року.

Артем Прима випав за межі топ-15 після першого вогневого рубежу — зі стрільбища він виходив 17-м, використавши два запасних патрони.

Ще дві хиби Прима мав на "стійці", проте відстрілявся майже на чотири секунди швидше і повертався на дистанцію дев'ятим. Дев'ятий час Україна зберегла й на першій передачі естафети, коли свій етап розпочинав Дмитро Підручний.

За роботою ходом Прима став шостим на своєму відрізку естафети — для України цей показник став найкращим у гонці. Лідеру, французу Еріку Перро Артем поступився 26.3 секунди.

У топ-5 "синьо-жовті" піднялися після першої стрільби Підручного. Українець відпрацював на "лежці" з п'яти патронів і виходив п'ятим — менше секунди йому програвали біатлоністи Австрії, Швеції та Бельгії.

Єдиної хиби лідер збірної України припустився на стійці, що коштувало Підручному двох позицій. Юлію Джиму капітан чоловічої команди виводив на восьмій сходинці.

Один запасний патрон Джима використала на "лежці", втративши одну позицію. Юлія повернулася до топ-8, обійшовши перед другим вогневим рубежем представницю США.

З шести патронів лідерка збірної України відпрацювала й на стрільбі стоячи. Джима зберегла восьму сходинку та збільшила відрив від найближчої переслідувачки майже на три секунди.

Джима вийшла на сьоме місце, випередивши ходом американку Дідру Ірвін, та зберегла позицію на заключній передачі естафети. На своєму етапі Юлія стала сьомою за швидкострільністю.

Ірина Петренко ходом вибігла на шосте місце, випередивши біатлоністку Бельгії, та з п'яти патронів відпрацювала на "лежці". На другому колі українка опустилася на сьоме місце, яке й зберегла на фініші після одного додаткового патрону на заключній стрільбі. Швидкострільність Петренко стала четвертою серед усіх учасниць етапу.

Вперше з 2017 року в біатлоні змінилися чемпіони світу в змішаній естафеті: після чотирьох поспіль золотих нагород Норвегії змагання в Новому Месті, попри коло штрафу, виграла французька четвірка Еріка Перро, Кантена Фійона Майє, Жюстін Бреза-Буше та Жюльї Сімон.