News

Athletics

11.06.2024

СЕНСАЦІЙНИЙ ПОДВІЙНИЙ ПОДІУМ УКРАЇНЦІВ У СТРИБКАХ У ВИСОТУ НА ЧЕМПІОНАТІ ЄВРОПИ!

Фото: Reuters


Українці Владислав Лавський та Олег Дорощук здобули медалі чемпіонату Європи-2024 зі стрибків у висоту - "срібло" та "бронзу" відповідно.


До фіналу обидва українці потрапили з результатом 2.21 метра у кваліфікації. Для Лавського він став дебютним на дорослій першості, для Дорощука - другим після четвертого місця 2022 року.


Головним фаворитом до фіналу підходив олімпійський чемпіон, італієць Джанмарко Тамбері. Також на нагороди претендували бронзовий призер Європейських ігор-2023, поляк Норберт Коб'єльські та дворазовий медаліст Євро в приміщенні, бельгієць Томас Кармой.


Стартову позначку в 2.17 метра Дорощук та Лавський подолали з першої спроби. Тамбері першу планку в фіналі пропускав.


Трьох спроб обидва українці потребували на другій висоті 2.22 метра. На цьому рубежі виступи завершили три стрибуни, зокрема зійшов німецький чемпіон Європи 2018 року Матеуш Пшибилко.


2.26 метра з першої спроби подолали лише два стрибуни - Дорощук і Лавський. Двох спроб потребували Тамбері та Кармой, трьох - чех Ян Штефела.


На висоті 2.29 метра Лавський сенсаційно вийшов у лідери фіналу - єдиний подолав бар'єр із першої спроби та повторив особистий рекорд кар'єри. Із драматичного третього стрибка продовжити боротьбу за "золото" вдалося лише Тамбері.


По три нереалізовані спроби Штефели та Кармоя означали, що Дорощук завершив чемпіонат Європи на подіумі - дебютна "бронза" в українця з результатом 2.26 метра!Боротьба за "золото" між Лавським і Тамбері розпочалася на користь італійця: 2.31 метра італієць подолав із першої спроби, українець стартовий стрибок не реалізував і переніс змагання на наступну висоту - 2.33 метра.


2.33 м не реалізував жоден з двох останніх учасників - Лавський завершив дебютне Євро зі "сріблом". Тамбері з результатом 2.31 метра здобув своє третє "золото" континентальної першості.


Джерело: suspilne.media

Others News