Athletics

20.08.2023

ОЛЕНА СОБЧУК УПЕРШЕ ВИКОНАЛА ОЛІМПІЙСЬКИЙ НОРМАТИВ

Getty Images/Global Images Ukraine

Другий змагальний день чемпіонату світу з легкої атлетики розпочався виступом скороходок на дистанції 20 км. Україну представляли Олена Собчук, Людмила Оляновська та Ганна Шевчук.

Українки виходили на старт у Будапешті не лише з метою фінішувати якомога вище та поборотися за медалі, а й показати час нормативу на майбутні Олімпійські ігри  в Парижі (він становить 1:29:20 год).

Олена Собчук провела чудовий змагальний день та тактично правильну ходьбу - сьогодні українка закриває десятку Чемпіонату світу з результатом 1:28:50, який є особистим рекордом нашої скороходки та дозволяє завоювати для України першу ліцензію в шосейних дисциплінах. 27-річна українська легкоатлетка, що представляє Волинську область, має можливість дебютувати на Олімпійських іграх. На попередній Олімпіаді у Токіо вона участі не брала.

Також добре виступили й інші спортсменки, адже Людмила Оляновська стала одинадцятою (1:29:36 год), а Ганна Шевчук - двадцятою (1:31:44 год).