Athletics

02.12.2023

ДВА РЕКОРДИ УКРАЇНИ ТА ДВІ НАГОРОДИ ЧЕМПІОНАТУ СВІТУ: УСПІХ УКРАЇНСЬКИХ ЗАЛІЗНИХ БІГУНІВ

Сьогодні вранці у Тайбеї завершився чемпіонат світу з добового бігу, в якому Україну представляли чотири спортсмени: Андрій Ткачук, Валерій Шажко, Сергій Степко та Олена Шевченко. І двоє з них змогли підійнятися на подіум.

Протягом доби Олена Шевченко подолала відстань у 254,463 кілометра. Цей результат приніс їй не лише срібну медаль на чемпіонаті світу, а й новий рекорд України серед жінок у добовому бігу. Попередній, до слова, також належав їй і становив 240,438 кілометра. Олена Шевченко стала першою жінкою в історії України, якій вдалося вибороти медаль на чемпіонаті світу з добового бігу.

У чоловічих змаганнях успіх Олени підтримав ще один рекордсмен України – Андрій Ткачук. Впродовж всієї дистанції він тримався у першій трійці, а на половині дистанції ще й зміг оновити рекорд України в 12-годинному бігу. Тепер він становить 156,800 кілометрів за 12 годин.  Попередній рекорд, який теж належав Андрію, – 155,295 км. Підсумковий результат українського ультрамарафонця - 284,540 км (загальний час 23:54:17). До повторення особистого і національного рекорду йому не вистачило всього 11 кілометрів (рекорд України з 24-годинного бігу, який належить Ткачукові, становить 295,363 км).

Ще двоє представників України зайняли місця у другій сотні учасників. Валерій Шажко (50-54 роки) подолав 170 км за час 23:55:36, що принесло йому 184 місце. Сергій Степко (35-39 років) пробіг 166 км за час 23:55:35 і посів 190 місце.