Новини

27.10.2022

СЕСТРИ МУЗИЧУК І РОСІЯНИН ДВОРКОВИЧ


24 жовтня 2022 року у Монако відбулася церемонія відкриття першої половини турніру претенденток на першість світу. Україну представляють двоє топових шахісток Анна та Марія Музичук.


Здавалося б, тут усе прекрасно, але є один великий нюанс. Під час відкриття турніру сестри Музичук сфотографувалися разом з іншими шахістками з Аркадієм Дворковичем – російським президентом ФІДЕ.


Чинний президент ФІДЕ Аркадій Дворкович – російський політик, тісно пов’язаний з путінським режимом. У 2008-2012 він був помічником президента РФ, а в 2012-2018 – віцепрем'єр-міністром в уряді Дмитра Мєдвєдєва. Не так давно шаховий світ дозволив Аркадію Дворковичу повторно стати президентом ФІДЕ.


Так, ми чудово розуміємо, що у сестер Музичук такі пункти як фотосесія з організаторами, які, зрештою, і платять шахісткам немалі гроші, є чітко прописано у контракті. Звісно, виправдань може бути чимало, однак хіба все в цьому житті вирішують гроші? Хіба не краще порушити умови контракту і уникнути фотографії з людиною з путінського режиму?


Те, що відбувається зараз в Україні, усі адекватні українці чудово розуміють. Ціна свободи і можливість спортсменів їздити на топові змагання за кордон – це людські життя, насильство, зруйновані сім’ї та будинки, зруйнована інфраструктура та багато іншого болю. Ну і, звісно, неймовірна робота ЗСУ. На жаль, не всі спортсмени це розуміють. Висновки робіть самі…


Фото:  Michal Walusza / FIDE, 24.10.2022

Інші Новини