Новини

21.07.2022

МАГНУС КАРЛСЕН ВІДМОВИВСЯ ВІД МАТЧУ ЗА ТИТУЛ ЧЕМПІОНА СВІТУ ПРОТИ росіянина

Карлсен відмовився від матчу з Непомнящим. Шахова корона стала вакантною. Поєдинок за чемпіонський титул мав відбутися на початку 2023 року.


Норвезький шахіст Магнус Карлсен вирішив не захищати свій чемпіонський титул у матчі проти росіянина Яна Непомнящего.


Поєдинок мав відбутися на початку 2023 року. Наприкінці 2021 року вони зустрічалися у фіналі попереднього циклу ЧС, і норвежець достроково переміг суперника з розгромним рахунком.


«Я повідомив своїй команді, FIDE та Яну, що не гратиму майбутній матч. Я ухвалив остаточне рішення, яке мене влаштовує. Я давно й багато про це думав, уже півтора роки, тобто почав розмірковувати задовго до початку матчу [з Непомнящим]. Розмовляв на цю тему з партнерами по команді, розмовляв із ФІДЕ, та й із Яном теж.


Все дуже просто: я не маю мотивації грати ще один матч. Для мене в цьому заході не так багато переваг, мені він не особливо подобається, і хоча матч, безсумнівно, буде цікавий з історичної точки зору і таке інше, я не відчуваю, що мені хочеться в цьому брати участь, і я просто не робитиму цього.


Вже матч-2016 [з Карякіним] я грав, не будучи повною мірою мотивованим. Грав скоріше тому, що від мене на це чекали, на мене розраховували. Це нормально, я нікого не звинувачую, повна відповідальність була на мені.


Найвеселішим став, мабуть, матч-2018 [з Каруаною]. Принаймні він був найцікавішим, а для мене, мабуть, найменш стресовим: точилася дуже завзята боротьба, і я не відчував, що якщо програю, то це стане катастрофою, тоді як у решті матчів я мав саме таке відчуття.


Загалом я відчуваю, що мені час закінчувати з цими матчами. Виключати повернення у майбутньому не можу, але я на такий розвиток подій особливо не розраховував би.


З шахів нікуди не йду, мені просто подобається грати турніри набагато більше, ніж матч на першість світу. Я почав грати у Загребі, попереду Олімпіада, Кубок Сінкфілда тощо».


Не виключено, що тепер чемпіонський шаховий титул розіграють Ян Непомнящий і китаєць Дін Ліжень, який посів друге місце у Турнірі претендентів.


Sport.ua

Поділитися

893

https://www.limo.ua/uk https://ukrwrestling.com.ua/ https://www.facebook.com/profile.php?id=100064175558553

Інші Новини