11.08.2023

ВАСИЛЬ ІВАНЧУК У П’ЯТОМУ РАУНДІ КУБКА СВІТУ ЗІГРАЄ З МАГНУСОМ КАРЛСЕНОМ

Український гросмейстер Василь Іванчук вийшов у п’ятий раунд Кубка світу з шахів. У четвертому раунді українець на тай-брейку переміг Вахапа Шанала з Туреччини - 3,5:2,5 після п’яти нічиїх у класичних партіях.

У попередньому раунді турніру Іванчук виграв тай-брейк у китайця Вей І – 1,5:0,5. У п’ятому раунді Кубка світу Василю протистоятиме екс-чемпіон світу норвежець Магнус Карлсен.

Додамо, що Шанал раніше обіграв українського гросмейстера Антона Коробова.

Ще один українець Руслан Пономарьов у четвертому раунді поступився угорцю Ференцу Беркешу.

Нагадаємо, 54-річний Іванчук отримав вайлд-кард на Кубок світу. Азербайджанська шахова федерація надіслала офіційне запрошення для участі українця. Однак для виїзду українця з країни був потрібен спеціальний дозвіл Мінспорту.

Провідні світові гросмейстери підписали відкритий лист до міністра молоді та спорту України Вадима Гутцайта з проханням надати Іванчуку право виїзду з України до Азербайджану. Згодом Василь отримав дозвіл виїхати з України на Кубок світу ФІДЕ.

Кубок світу ФІДЕ проходить у Баку з 29 липня до 25 серпня.

Джерело: sportarena.com