07.01.2024

ЗБІРНА УКРАЇНИ – ВОСЬМА У ЖІНОЧІЙ ЕСТАФЕТІ КУБКА СВІТУ

У німецькому Обергофі завершився четвертий етап Кубка світу з біатлону. Останньою гонкою змагань стала жіноча естафета.

До складу української команди на жіночу естафету увійшли Олена Городна, Юлія Джима, Анастасія Меркушина та Христина Дмитренко. У день гонки тренерський штаб вніс зміну у заявку: Городна вийшла на старт замість Ірини Петренко.

Найкращий результат у жіночій естафеті у цьому сезоні Україна показала на другому етапі у Гохфільцені — десяте місце. В Обергофі "синьо-жовті" отримали 11-й стартовий номер.

Олена Городна, що дебютувала в естафеті на рівні Кубка світу, використала один додатковий патрон на першому вогневому рубежі. Українка повернулась у гонку на 10-му місці.

Ходом перед другою стрільбою Городна втратила одну позицію, ще дві — після використання трьох додаткових патронів на "стійці". Естафету Юлії Джимі Городна передала на 12-му місці.

Джима підійшла до першого вогневого рубежу на 11-й сходинці. Лідерка збірної закрила мішені з шести патронів, ставши 12-ю на виході зі стрільбища.

Джима відіграла дві позиції ходом перед "стійкою". Юлія знову використала один додатковий патрон і залишилась десятою, однак на шостому колі обійшла Польщу і передала естафету дев'ятою з відставанням у 2:29.7 хвилини від лідерки гонки.

Анастасія Меркушина першою з українок закрила усі мішені без хиб, причому з найкращим результатом за швидкострільністю серед усіх учасниць гонки — 24.6 секунди. Однак ходом Анастасія не зуміла нав'язати боротьбу суперницям з Чехії і США.

На другому вогневому рубежі Меркушина заробила перше штрафне коло для України. Анастасія передала естафету Христині Дмитренко на 12-му місці з відставанням у понад чотири хвилини від лідерки.

Дмитренко використала один додатковий патрон на першій стрільбі та чисто відстрілялась на останньому вогневому рубежі. Завдяки промахам конкуренток Дмитренко повернулась на дистанцію восьмою.

На останньому колі Дмитренко втримала позицію. У підсумку збірна України посіла восьме місце — найкращий результат в естафеті у сезоні 2023/24.

Перемогу у гонці здобула збірна Франції у складі Лу Жанмонно, Жюстін Бреза-Буше, Софі Шово та Жюлії Сімон. Француженки випередили норвежок, які виграли дві перші естафети у цьому сезоні.

Загалом гонку завершили 12 збірних. Коловими стали Словаччина, Австрія, Болгарія, Казахстан, Словенія та Латвія.

Україна (1+10) +5:18.7

Наступний етап Кубка світу з біатлону відбудеться 10-14 січня у німецькому Рупольдингу. У межах змагань пройдуть естафети, спринти і гонки переслідування.