26.01.2024

Є УКРАЇНСЬКА МЕДАЛЬ ЄВРО! ХРИСТИНА ДМИТРЕНКО - НА ПОДІУМІ СПРИНТЕРСЬКОЇ ГОНКИ!

У словацькому Брезно-Осрблі продовжується чемпіонат Європи з біатлону. Програму змагань у п'ятницю, 26 січня, закрив жіночий спринт.

Жіноча збірна України виставила на спринтерську гонку сімох біатлоністок. Вперше на Євро-2024 виступили Анастасія Меркушина, Христина Дмитренко та Ірина Петренко, які пропустили індивідуальну гонку через проблеми з графіком.

Звання чинної чемпіонки Європи у спринті захищала Анастасія Меркушина, яка стартувала другою. Вона не зуміла поборотись за топ-10, однак медаль Україні принесла Христина Дмитренко.

Христина Дмитренко вибила "нулі" на обох вогневих рубежах, при цьому показавши четвертий результат у гонці за швидкострільністю.

Дмитренко завершила свій виступ на проміжному першому місці, однак не зуміла зберегти його - українку випередили норвежки Іда Лієн і Марен Кіркейде. Лієн у підсумку стала чемпіонкою Європи - вперше у кар'єрі.

Дмитренко фінішувала третьою. "Бронза" чемпіонату Європи - дебютна медаль Христини на цьому рівні, вона проводить перший Євро в кар'єрі.

Це також друга поспіль медаль України у жіночому спринті на чемпіонатах Європи. У 2023 році Анастасія Меркушина стала чемпіонкою.

Анастасія Меркушина претендувала на топ-10 після чистої першої стрільби, однак на "стійці" припустилась двох хиб та у підсумку стала лише 32-ю.

Окрім Дмитренко, чисто відпрацювала на стрільбищі Ірина Петренко, яка за швидкострільністю стала шостою. Підсумковий результат Петренко - 12-те місце.

Анна Кривонос заробила одне штрафне коло і фінішувала 25-ю. Олена Городна також припустилась однієї хиби, посівши 31-ше місце.

Олександра Меркушина зробила два промахи на "лежці" та стала 39-ю. Любов Кип'яченкова фінішувала 36-ю з двома хибами. Усі українки посіли місця в топ-40 та відібралися в гонку переслідування.