02.03.2024

УКРАЇНСЬКІ ЮНІОРКИ ФІНІШУВАЛИ ВОСЬМИМИ НА ФІНІШІ ЧЕМПІОНАТУ СВІТУ

Чемпіонат світу-2024 з біатлону серед юнаків та юніорів завершився жіночою естафетою. У заключному старті турніру збірна України посіла восьме місце.

Першу з двох гонок суботи, 2 березня, "синьо-жовті" завершили з медаллю - "сріблом" чоловічої естафети. Нагорода стала для збірної України другою на світовій першості в естонському Отепяе.

На жіночу естафету Україна виставила четвірку Ірини Шевченко, Вікторії Хвостенко, Валерії Шейгас та фінішерки Олени Городної, що посідала восьме місце класичного юніорського міксту на старті чемпіонату.

На стартовому етапі Ірина Шевченко відзначилася бездоганною стрільбою: закрила всі мішені з 10 патронів за 52.7 секунди - найкраща швидкострільність серед усіх біатлоністок на старті гонки.

Ходом Шевченко стала лише 16-ю і до кінця етапу вибула за межі топ-10: естафету Вікторії Хвостенко вона передавала вже на 12-му місці.

16-річна Хвостенко, що досі змагалася в Отепяе на рівні дівчат, почала надолужувати позиції для України. Використавши по одному додатковому патрону, біатлоністка піднялася одразу на три позиції після "лежки" й на дві - після "стійки".

Валерія Шейгас відтак вибігала на дистанцію восьмою. Позицію українка зберегла й після двох додаткових патронів на стрільбі лежачи, після чого втратила три сходинки на колі.

На "стійці" Шейгас вдалося уникнути кола штрафу - українка використала всі три додаткові патрони й поверталася на дистанцію 10-ю. Втративши позицію на останньому колі, Валерія передавала естафету Олені Городній на 11-му місці.

Городна відіграла дві позиції на першому вогневому рубежі, закривши всі мішені з п'яти патронів, та зберегла підсумкове восьме місце на "стійці". За швидкістю стрільби цьогорічна учасниця Кубка світу поступилася лише словачці Емі Капустовій - 10.9 секунди різниці.

Титул чемпіонок світу відстояла команда Німеччини, що завершила гонку із шістьма додатковими патронами. Подіум з різницею у пів хвилини довершили збірні Норвегії та Франції.