Новини

22.02.2025

УКРАЇНСЬКІ БІАТЛОНІСТКИ ОЧОЛИЛИ ДРУГИЙ ДЕСЯТОК В ЕСТАФЕТІ ЧЕМПІОНАТУ СВІТУ

Фото: Getty Images


Чемпіонат світу-2025 з біатлону у швейцарському Ленцергайде продовжився жіночою естафетною гонкою у суботу, 22 лютого. На старт вийшли 22 збірні, серед них і команда України.


Жіноча естафетна конка стала третім командним стартом на ЧС-2025. До складу України на жіночу естафету увійшли чотири біатлоністки: Христина Дмитренко, Юлія Джима, Олена Городна та Анастасія Меркушина.


До заявки України на естафету увійшли лише дві біатлоністки, які бігли командні гонки на цьогорічній світовій першості: Дмитренко взяла участь у змішаній естафеті (8-ме місце), а Джима у синглміксті (20-те місце).


Христина Дмитренко розпочала естафетну гонку, випавши з топ-15 через три додаткових патрони на "лежці". Завдяки чистій роботі на "стійці" (другий час за швидкострільністю" українка відіграла п'ять позицій, повернувшись на дистанцію шостою. Щоправда опустилась на дев'яту сходинку ходом на останньому колі.


Юлія Джима використала один додатковий патрон на стрільбі лежачи, повернувшись на дистанцію сьомою, однак до "стійки" біатлоністка підходила дев'ятою. Юлія схибила двічі на другому вогневому рубежі та замкнула топ-10.


Третьою на дистанцію вийшла Олена Городна. Біатлоністка потребувала двох додаткових патронів на "лежці", однак на першому колі показала четвертий час ходом, відігравши одну позицію. Схибивши один раз на стрільбі стоячи Олена пішла на останнє коло дев'ятою, але передала естафету Анастасії Меркушиній на десятому місці.


Використавши два додаткових патрони на "лежці" Меркушина піднялась на дев'яту сходинку — випередила представницю Швейцарії, яка заробила штрафне коло. Однак з двома хибами на останній стрільбі українка пропустила вперед спортсменок з Естонії та Польщі та у підсумку фінішувала 11-ю.


Чемпіонками жіночої естафети стала Франція, яка показала найкращу стрільбу у гонці. "Срібло" здобула Норвегія, а третє місце посіла збірна Швеції.



ЧС-2025 з біатлону. Жіноча естафета

1. Франція (0+4) 1:07.23.9

2. Норвегія (1+8) +1:04.2

3. Швеція (1+8) +144.5

4. Австрія (1+5) +1:50.1

5. Німеччина (1+10) +1:58.4

6. Словаччина (0+10) +2:15.9

11. Україна (0+14) +3:52.3


Джерело: suspilne.media

Інші Новини