09.03.2024

УКРАЇНКИ ФІНІШУЮТЬ СЬОМИМИ В ЕСТАФЕТІ ЗАОКЕАНСЬКОГО ЕТАПУ КУБКА СВІТУ

Другий змагальний день на Кубку світу в американському Солджер-Голлоу розпочався з жіночої естафетної гонки. На відміну від попередніх естафет, на старт вийшли лише 16 збірних, тоді як частина команд виставила не найсильніші склади. Зокрема, у складі Франції не вийшла її лідерка Жюлія Сімон, тоді як за Італію не бігла Ліза Віттоцці.

Збірна України ж бігла жіночу естафету найсильнішим складом. Однак видозмінивши при цьому порядок старту біатлоністок: розпочинати гонку мала Анастасія Меркушина, а третій та четвертий етапи бігти Христина Дмитренко та Ірина Петренко.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться наживо усі гонки сезону на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

У жіночих естафетах впродовж сезону Україна лише покращувала результати. Найвищими результатами стали два п'ятих місця: на етапі у Рупольдингу, а також на чемпіонаті світу у Новому Месті.

Анастасія Меркушина передала естафету Юлії Джимі на десятій позиції. Хоча на вогневих рубежах українка використала лише два додаткових патрони, показала лише 12-й показник за швидкострільністю. Ходом по дистанції Меркушина програла 23.9 секунд шведці Анні Магнуссон.

Юлія Джима так само відпрацювала на вогневих рубежах. Однак, на відміну від Меркушиної, змогла відіграти три позиції. Проте на останньому колі біатлоністка програла 23 секунди і на передачі естафети Україна збільшила відставання від проміжної лідерки Норвегії до 1:07 хвилин.

Збільшилося відставання України від лідерки і на етапі Христини Дмитренко. Однак продовжився і прогрес збірної за позиціями: через коло штрафу у Франції піднялася на шосту позицію.

Ірина Петренко на останньому етапі вела боротьбу з Францією та Словенією за місце у топ-6. Француженці Лу Жанмонно українка поступилася, проте словенку Аннумарію Лампич випередила.

На останньому колі Петренко ще мала втримати сьому позицію у боротьбі з полькою Йоанною Якелою. І змогла це зробити - сьоме місце для українки.

Переможницями естафети стали норвежки. З перевагою у 17 секунд вони випередили представниць Німеччини. Топ-3 замкнула Швеція.