28.01.2024

УКРАЇНА ФІНІШУЄ ВОСЬМОЮ В СИНГЛ-МІКСТІ ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ

В словацькому Брезно-Осрблі завершився чемпіонат Європи з біатлону 2024 року. Програму змагань закрила одиночна змішана естафета.

До складу збірної України на сингл-мікст потрапили Антон Дудченко та Олена Городна. Однак перед стартом гонки Городну замінила Анна Кривонос - причина цього рішення поки невідома.

Дудченко і Кривонос отримали сьомий стартовий номер. Гонку розпочали чоловіки, фінішний етап проводили жінки.

На першому вогневому рубежі Дудченко використав два додаткові патрони та опустився на 15-те місце. На "лежці" українець відпрацював чисто, передавши естафету 12-м.

На передачі естафети Дудченко зачепив лижею Анну Кривонос, після чого українка впала. Однак зуміла швидко підвестись — на загальну позицію України цей епізод не вплинув.

На вогневих рубежах Кривонос використала три додаткові патрони, при цьому показавши четвертий результат етапу за швидкострільністю. Естафету Анна передала на десятому місці з відставанням у 53 секунди від лідерки.

Дудченко не зробив жодного промаху на другій "лежці", піднявшись на дев'яте місце. Однак у стрільбі стоячи закрив мішені з шести патронів, втративши одну сходинку перед передачею естафети.

На фінішному етапі Кривонос чисто відпрацювала на останній "лежці" та повернулась у гонку на сьомому місці, відстаючи від шостої позиції лише на сім секунд.

На заключній стрільбі стоячи Кривонос використала один додатковий патрон і піднялась на шосте місце. Однак на фініші Анна втратила дві позиції: Україна посіла восьму сходинку в одиночному міксті.

Перемогу в естафеті у щільній боротьбі зі збірною Норвегії здобула Швеція. На фінальній стрільбі Емілі Калькенберг заробила коло штрафу і втратила першу сходинку. Чемпіонами Європи стали Антон Іварссон і Сара Андерссон.