09.02.2024

У ДМИТРЕНКО - НАЙКРАЩИЙ ЧАС СЕРЕД УКРАЇНОК У СПРИНТІ НА ЧЕМПІОНАТІ СВІТУ

Другою гонкою чемпіонату світу з біатлону став жіночий спринт. Участь у ньому взяли 93 біатлоністки, серед них чотири українки: Юлія Джима, Ірина Петренко, Анастасія Меркушина та Христина Дмитренко, для якої цей старт став дебютним на рівні чемпіонаті світу.

Жіночий спринт відбувся через день після стартової гонки чемпіонату світу — змішаної естафети. У цій гонці Україна посіла сьоме місце, а участь взяли Юлія Джима та Ірина Петренко, які бігли третій та четвертий етапи.

У спринті Джима та Петренко також першими стартували у складі України. Останньою виходила на старт Анастасія Меркушина — 84-й номер.

Юлія Джима не пройшла ідеально вогневі рубежі: на "стійці" припустилася однієї хиби. При цьому українська біатлоністка поступалася і ходом по дистанції: на фініші програла француженці Жюлії Сімон 1:04 хвилини.

Чисту стрільбу у спринті продемонструвала Ірина Петренко. Після "стійки" українська біатлоністка виходила на 11-й позиції, випереджаючи Джиму на 23 секунди. Однак на останньому колі українка суттєво програла (51.2 секунди по Жюстін Бреза-Буше) і натомість випередила партнерку по збірній лише на 4.2 секунди.

А ось Христина Дмитренко після другої стрільби була ще й претенденткою на потрапляння у квіткову церемонію: закрила всі мішені на вогневих рубежах та вийшла на п'ятій позиції.

Однак втримати місце у топ-5 Дмитренко не змогла. Дебютантка чемпіонату світу фінішувала на 12-й позиції — найкращий результат серед українок у спринті.

Щодо Анастасії Меркушиної, то вже на першій стрільбі українська біатлоністка заробила коло штрафу. Воно ж і позбавило її високого результату — 29-те місце з чистою другою стрільбою.

Чемпіонкою спринту стала француженка Сімон, яка випередила партнерок по збірній Жюстін Бреза-Буше та Лу Жанмонно. Це перша перемога французьких біатлоністок у жіночому спринті на чемпіонаті світу за дев'ять років.

Загалом це лише третій випадок потрійного подіуму біатлоністок з однієї країни в історії жіночих особистих гонок на чемпіонату світу. Востаннє це сталося у 2007 році: топ-3 посіли німкені Андреа Хенкель, Мартіна Глагоу та Каті Вільгельм у масстарті.

Від України до гонки переслідування відібралися всі чотири українки. Найближчою до лідерки буде Христина Дмитренко — 1:26 хвилини відставання.