10.02.2024

ПІДРУЧНИЙ ПЕРШИМ СЕРЕД УКРАЇНЦІВ ДОЛАЄ СПРИНТ НА ЧЕМПІОНАТІ СВІТУ

У Новому Месті продовжується чемпіонат світу з біатлону 2024 року. У суботу, 10 лютого, відбулись перші чоловічі особисті змагання - спринтерська гонка.

До складу України на старт потрапили чотири біатлоністи - Дмитро Підручний, Артем Прима, Антон Дудченко і Тарас Лесюк. Для останнього це дебютна гонка у межах світової першості.

Першим на старт серед українців та всіх учасників спринту загалом вийшов Підручний. Натомість в останню групу біатлоністів потрапив Лесюк (89-й номер).

Дмитро Підручний припустився однієї хиби на першому вогневому рубежі і чисто відпрацював на "стійці". На фініші лідер збірної програв переможцю гонки понад дві хвилини та став 21-м.

Найкращий результат у стрільбі серед українців показав Антон Дудченко, який закрив усі 10 мішеней і посів 39-те місце.

Натомість Тарас Лесюк і Артем Прима заробили по три штрафні кола і закінчили гонку поза заліковою зоною. При цьому Прима фінішував 60-м і разом з Підручним та Дудченком відібрався у недільний персьют.

Перемогу у гонці здобув норвежець Штурла Легрейд, який у напруженій боротьбі випередив партнера по збірній Йоганнеса Бьо на 3.5 секунди. Третім став ще один норвежець, Ветле Шостад Крістіансен.

Це другий поспіль норвезький потрійний подіум у чоловічому спринті на ЧС (топ-3 на минулорічному турнірі: Йоганнес Бьо, Тарьєй Бьо, Штурла Легрейд). Загалом у чоловічому спринті на світовій першості це третій потрійний подіум для Норвегії: вперше вони повністю зайняли подіум на ЧС у 2009 році.