03.03.2024

УКРАЇНСЬКА КОМАНДА - У ТОП-12 СИНГЛ-МІКСТУ КУБКА СВІТУ

В Голменколлені розпочався заключний змагальний день сьомого етапу Кубка світу з біатлону 2023/24. Першою гонкою неділі, 3 березня, стала одиночна змішана естафета.

Дотепер у сезоні Кубка світу відбулось два синглміксти - на етапах в Естерсунді та Антгольці. В обох гонках Україна посіла десяте місце.

Натомість у заключній одиночній змішаній естафеті сезону Україну представили Дмитро Підручний та Христина Дмитренко — "синьо-жовті" вперше виступили у такому складі. Перед цим обидва біатлоністи провели по одному синглміксту: Підручний разом з Анастасією Меркушиною став 14-м на ЧС-2024, Дмитренко у команді з Артемом Тищенком фінішувала 10-ю в Антгольці.

Синглмікст розпочинали жінки. Христина Дмитренко на своєму першому етапі використала три додаткові патрони і передала естафету на 11-му місці з відставанням у 30 секунд від лідерки.

Дмитро Підручний на стартовій "лежці" заробив перше штрафне коло та опустився на 15-ту позицію. До другої передачі естафети українець трохи покращив становище команди, піднявшись на 12-те місце після використання одного запасного патрона у другій стрільбі.

Третій етап Дмитренко пройшла без штрафних кіл, однак їй знадобилися три додаткові патрони. Заключну естафету вона передала на 14-й сходинці.

На фінішному відрізку гонки Підручний чисто відпрацював на першій стрільбі і використав два запасні патрони на другій. У підсумку Україна посіла 12-те місце

Перемогу в естафеті здобула збірна Норвегії, яка у драматичній розв'язці випередила Швецію на 0.1 секунди. Чемпіонами стали Юні Арнеклейв та Ветле Шостад Крістіансен.