05.01.2024

ПЕРШІ ОЧКИ МАНДЗИНА НА ЕТАПІ КУБКА СВІТУ

На Кубку світу з біатлону офіційно стартував четвертий етап сезону в німецькому Обергофі. Першою гонкою 2024 року на турнірі став чоловічий спринт.

10-кілометрові перегони серед чоловіків мали відбутися в Обергофі на день раніше — у четвер, 4 січня. Організаторам довелося відкласти спринт на добу через незадовільні погодні умови й поганий стан місцевої за плюсової температури та рясних дощів.

На спринт вийшли всі п'ятеро біатлоністів у заявці чоловічої збірної України, зокрема повертався на Кубок світу Віталій Мандзин. Після успіхів на Кубку IBU біатлоніста викликали на змагання провідної серії вперше від грудня 2022 року.

За перший триместр сезону найкращим став спринт швейцарського Ленцергайде у виконанні Дмитра Підручного, який посів 22-ге місце.

Дмитро Підручний вийшов на дистанцію першим з українців — під п'ятим загальним номером. "Лежку" він закінчив з однією хибою, втративши 20 секунд у порівнянні з лідером Бенедиктом Доллем. Ще двох промахів лідер збірної припустився під час стрільби стоячи. На фініші Підручний програвав Доллю вже майже дві хвилини, але пройшов до залікової зони змагань — 34-тє місце.

Натомість найкращий час серед українців у першому старті після повернення продемонстрував Віталій Мандзин. Біатлоніст не закрив лише одну мішень на двох рубежах та вперше в кар'єрі заробив очки Кубка світу — 31-ше місце.

Артем Тищенко повторив результативність Мандзина на стрільбі — один промах на "стійці". Проте серед біатлоністів збірної України він став найповільнішим ходом — 65-те місце.

Антон Дудченко й Артем Прима не закрили по одній мішені на кожному вогневному рубежі — 41-ше та 51-тє місця відповідно.

Прима натомість показав 18-й час у гонці за швидкострільністю — топрезультат серед українців за цим показником. Ходом найшвидшим був Підручний — 28-й серед усіх учасників спринту.

Бенедикт Долль виграв другий поспіль спринт Кубка світу, після свого тріумфу в Ленцергайде. На 1.8 секунди німець випередив норвежця Штурлу Легрейда, а подіум спринту замкнув Ендре Стремсгейм.

Лідер загального заліку та чинний володар Великого кришталевого глобуса Йоганнес Бьо на фініші програв співвітчизнику Стремсгейму понад 14 секунд — четверте місце.