16.02.2023

ОДИНОЧНИЙ МІКСТ НА ЧС-2023 ПРИНІС УКРАЇНСЬКІЙ ЗБІРНІЙ НАЙГІРШИЙ РЕЗУЛЬТАТ У ЦІЙ ДИСЦИПЛІНІ

На чемпіонаті світу в Обергофі відбулася одиночна змішана естафета. Участь у ній взяли 27 команд, зокрема і збірна України.

Україна у гонці була представлена Анастасією Меркушиною та Дмитром Підручним. Обидвом біатлоністам тренери жіночої та чоловічої збірної дали перепочинок, не виставивши їх на старт на індивідуальні гонки.

Для Меркушиної та Підручного це був третій сумісний старт в одиночному міксті на чемпіонаті світу з біатлону. У 2019 році біатлоністи фінішували на п'ятому місці, після чого у 2020-му замкнули топ-10.

Крім боротьби України за медаль в одиночному міксті, намагався продовжити «золоту» серію на чемпіонаті світу і норвежець Йоганнес Бьо. У разі перемоги ця медаль стала б для нього п'ятою поспіль на ЧС і він став би третім біатлоністом в історії, який виграв таку кількість нагород на одному чемпіонаті світу.

Гонку збірна України розпочала на восьмому місці. Проте втриматися там Анастасії Меркушиній не вдалося: на «стійці» українська біатлоністка використала два додаткових патрони та передала естафету Дмитру Підручному на 11-й позиції.

Підручний на своєму першому етапі відіграв одразу три позиції попри два використаних додаткових патрони. Однак збільшив відставання від проміжного лідера з 38 секунд до 53-х.

Ключовим моментом гонки став третій етап Анастасії Меркушиної. Спершу біатлоністка не втримала восьме місце швидкістю на дистанції. А на «стійці» заробила три кола штрафу, з яких вийшла на 17-му місці з відставанням у 2:29 хвилини.

Проте Підручному вдалося суттєво покращити позиції України. Вже на першій чистій стрільбі він підняв команду на 12-у позицію. І навіть мав шанси вивести команду у топ-10. Проте на останній стрільбі Підручний пішов на ще одне коло штрафу, з якого вийшов 14-м. У підсумку біатлоніст втратив ще одну позицію - 15-е місце - найгірший результат в історії на чемпіонатах світу в цьому виді.

Чемпіоном у синглміксті стала Норвегія. Йоганнес Бьо, попри одне коло штрафу на передостанній стрільбі, здобув «золото» завдяки чистій роботі на «стійці» - п'яте поспіль «золото» для норвежця на чемпіонатах світу.

Чемпіонат світу: одиночна змішана естафета