08.03.2024

НА ЕКВАТОРІ ЕСТАФЕТИ КУБКА СВІТУ УКРАЇНЦІ - ДРУГІ, НА ФІНІШІ - ДЕВ'ЯТІ

Україна фінішувала дев'ятою в заключній чоловічій естафеті сезону Кубка світу з біатлону.

Чоловіча збірна України з біатлону завершила останню естафетну гонку цьогорічного Кубка світу зі своїм другим найкращим результатом сезону. Однак це лише дев'яте місце в командній гонці на етапі в США.

Українська команда у цій естафеті виступала у складі Артема Прими, Дмитра Підручного, Віталія Мандзина та Антона Дудченка. У порівнянні з останньою естафетою (у рамках Кубка світу) відбулася одна заміна – Мандзин замість Дениса Насика.

Утім, характер гонки від збірної України був вкрай схожим на ту, що була на світовій першості. Від боротьби за місця на подіумі на екваторі гонки до боротьби за збереження місця у топ-10 після третього етапу.

Перший етап: Артем Прима пройшов без додаткових патронів, передав естафету четвертим. З відставанням в 11 секунд від лідера. Водночас на 18-му місці опинилася Норвегія через три кола штрафу Штурли Легрейда.

Другий етап: Дмитро Підручний підняв Україну на друге місце, він використав один додатковий патрон. Відставання Дмитра від лідера, збірної Італії, склало 31 секунд на передачі естафеті. Норвегія піднялася на третє місце – 5 секунд позаду України. За чистим часом свого етапу у Підручного – четвертий результат.

Третій етап: Віталій Мандзин провів хороше перше коло, але опустився на п'яте місце. Утім, на другій стрільбі 20-річний українець пішов на коло штрафу, а тоді програв майже хвилину ходом на останньому колі – передав естафету дев'ятим з відставанням в 2 хвилини 50 секунд. Норвегія уже очолила гонку з перевагою в 36 секунд.

Четвертий етап: Антон Дудченко відстрілявся з двома додатковими патронами, завдяки цьому підняв перед останнім колом Україну на восьме місце. Але Антон був повільнішим за суперників, на останньому колі втратив місце – фінішував дев'ятим. Норвегія виграла.

У боротьбі за місця на подіумі на останній етап майже синхронно вийшли Італія, Німеччина та США. Американці зрештою фінішували четвертими, а от Італія на фінішній прямій виграла "срібло" у Німеччини. Також на останніх метрах Фінляндія вигризла сьоме місце у Франції.