02.03.2024

КУБОК СВІТУ: УКРАЇНКИ - У ТОП-30 МАССТАРТУ В ГОЛМЕНКОЛЛЕНІ

Другою жіночою гонкою на етапі Кубка світу у Голменколлені став жіночий масстарт. До нього відібралися топ-25 загального заліку Кубка світу, ще п'ять біатлоністок потрапили у масстарт за підсумками індивідуальної гонки.

Серед учасниць масстарту опинилися дві українки, Юлія Джима та Анастасія Меркушина. При цьому для Меркушиної ця гонка стала другою поспіль у Голменколлені - Джима "індивідуалку" не бігла.

Перший вогневий рубіж чисто пройшла лише Меркушина. Біатлоністка підходила до стрільби останньою, однак найкращою швидкострільністю компенсувала втрату на дистанції та вийшла з неї 16-ю. Джима ж заробила два кола штрафу.

Меркушина продовжила втрачати на дистанції: на другому колі вона програла вже 28 секунд. Але потім знову відстрілялася чисто і вийшла з вогневого рубежу 16-ю. Джима заробила ще коло штрафу, вийшла з нього 29-ю і відставала від проміжної лідерки Еми Басерги на понад дві хвилини.

У другій частині гонки ситуація для Меркушиної не змінилася: майже пів хвилини на колі. А з колом штрафу вона вийшла на четверте коло 23-ю. З однією хибою стрільбу закінчила і Юлія Джима.

У підсумку ані Меркушиній, ані Джимі не вдалося фінішувати на високих позиціях. Меркушина на останній стрільбі пішла ще на два кола штрафу, звідки вийшла 25-ю, а вже на фінішному колі програла дві позиції та стала 27-ю. Джима заробила коло штрафу на "стійці" та залишилася на 29-му місці.

Чемпіонкою масстарту стала швейцарка Лєна Геккі-Гросс, для якої це друга перемога у гонках Кубка світу в кар'єрі. На фініші вона випередила француженок Жюлію Сімон та Лу Жанмонно.