10.01.2024

ДВА УКРАЇНЦІ - У ТОП-20 СПРИНТУ НА КУБКУ IBU

В італійському Ріднау завершився перший змагальний день п'ятого етапу Кубка IBU з біатлону. Програму закрив чоловічий спринт на 10 кілометрів.

Збірну України на чоловічій дистанції представляли шестеро біатлоністів. Поза заявкою на етап у Ріднау були Тарас Лесюк і Денис Насико, яких перевели в основну команду.

У спринті спортсмени мали подолати два вогневі рубежі. Сумарно на старт вийшли 112 біатлоністів, стартлист гонки закрив українець Владислав Чихарь.

Богдан Борковський стартував першим серед українців. Біатлоніст без хиб провів обидва вогневі рубежі, а другу стрільбу завершив на проміжному восьмому місці. У підсумку Борковський посів 15-те місце – найкращий результат спортсмена у кар'єрі на дорослих турнірах.

Грущак закрив п'ять мішеней на першій стрільбі, а на другій припустився одного промаху. Після другої стрільби Дмитро був 11-м, а на фініші майже на шість секунд поступився Борковському та посів 17-те місце.

Третім серед українців на дистанцію вийшов Руслан Ткаленко, який також на першій стрільбі закрив усі мішені та повернувся на трасу на проміжному 39-му місці. На другому вогневому рубежі українець двічі промахнувся. Гонку Ткаленко завершив 49-м.

Богдан Цимбал на першій стрільбі не закрив дві мішені, натомість на другій не припустився жодної хиби. Спринт у Ріднау біатлоніст завершив на 40-му місці.

На першій стрільбі Степан Кінаш допустив одразу три хиби та повернувся на дистанцію поза межами топ-80. "Стійку" біатлоніст завершив за 19 секунд без промахів, але на фініші дистанції українець став 70-м.

Владислав Чихарь першу стрільбу провів з одним промахом, а на другій закрив усі мішені. Спринтерську гонку біатлоніст завершив на 71-му місці.

Переможцем спринтерської гонки став норвежець Йохан-Олав Ботн. Біатлоніст на 18 секунд випередив найближчого переслідувача Матса Овербю. Загалом у топ-6 спринту фінішували п'ять представників Норвегії.