26.01.2024

МАНДЗИН І ПІДРУЧНИЙ - У ТОП-20 СПРИНТУ НА ЧЕМПІОНАТІ ЄВРОПИ

Другий змагальний день чемпіонату Європи-2024 з біатлону стартував у словацькому Брезно-Осрблі. Змагання п'ятниці, 26 січня, відкривала спринтерська гонка серед чоловіків.

Україна була представлена у спринті шістьма біатлоністами. Свій перший старт на Євро проводили лідери збірної Дмитро Підручний і Артем Прима, що не брали участі в індивідуальній гонці.

Антон Дудченко та Віталій Мандзин показали найкращий час серед українців у "індивідуалці" - пройшли до топ-20 на 12-й на 16-й сходинках. Останніми з "синьо-жовтих" на дистанцію виходили Артем Тищенко і Тарас Лесюк.

Дмитро Підручний дістався фінішу першим з українців. Триразовий чемпіон Європи припустився однієї хиби на обох вогневих рубежах та замкнув топ-20 у фінішному протоколі.

На дистанції Підручний показав найкращу швидкість ходом серед українців - програв 59.5 секунди норвежцю Йогану-Олаву Ботну і став 21-м за цим показником.

Віталій Мандзин поступився Підручному за швидкістю ходом, але чисто відпрацював на обох вогневих рубежах. Він єдиний з українців оформив два "нулі" на стрільбищі та посів 12-те місце у своєму другому старті на рівні Євро.

Антон Дудченко мав одне коло штрафу і фінішував на підступах до топ-20. Від Підручного у фінішному протоколі його відділяють п'ять секунд - 25-те місце.

Артем Прима припустився однієї хиби на "стійці", але суттєво програв суперникам за швидкістю ходом (71-й із двома хвилинами відставання від лідера). На фініші він став 46-м і вперше в кар'єрі фінішував поза топ-40 у гонках чемпіонатів Європи.

Артем Тищенко був п'ятим найшвидшим біатлоністом у гонці за роботою на стрільбищі. Українець мав два штрафних кола та посів 56-те місце.

Тарас Лесюк фінішував останнім з українців. У заліку він випередив Тищенка на 7.5 секунди та показав 53-й час у гонці.