Статті

19.12.2021

АНСІ: ФІНАЛЬНИЙ АКОРД 2021 РОКУ ЗАЛИШАЄ ЧИМАЛО ПИТАНЬ



Завершився 4 етап Кубка світу з біатлону, що проходив у французькому Ансі. Його програма включала в себе спринти та гонки переслідування, а також перші в сезоні мас-старти. Kamp-Sport традиційно знайомив вас з перебігом етапу та результатами української збірної, а тепер пропонує розібратися у причинах цих результатів та трохи зазирнути в майбутнє: що чекає нас у різдвяному Обергофі та Рупольдингу?


Основа є, стабільності немає

В одному з інтерв’ю, яке президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак дав впродовж етапу Кубка світу в Ансі він сказав: четвірка в чоловіків та трійка в жінок, яка поїде в Пекін вже визначена. І це справді пояснює неповну квоту в чоловіків. Втім, що робити у жіночій збірній, де ще не сформована навіть четвірка, зараз сказати важко.


Тренерський штаб намагається дати шанс усім, але сестри Семеренко, що цього разу виступали на етапі IBU, змогли на двох видати один хороший результат (4 місце Валентини в індивідуальній гонці). Ірина Петренко відправлена на обстеження через проблеми з дихальною системою: стверджують, що її вже 3 місяці турбує кашель, а після гонок у неї трапляються ночі, коли доаодиться боротися з кашлем. Анастасія Меркушина продовжує відновлювати форму, ще й в Юлії Джими при хорошому ході розладилася стрільба.


Аби не згущувати хмари над жіночою збірною, перейдімо до безпосередніх результатів на етапі в Ансі. У спринті найкращою стала Олена Білосюк, яка за чистої стрільби програла трохи більше, ніж хвилину переможниці гонки Марте Олсбю Ройселанд. На лижні найкращою з українок стала Юлія Джима, але 15 секунд переваги над Білосюк та 13 над Блашко аж ніяк не компенсовують два промахи на стійці. Якби не вони, Юлія могла би, щонайменше, чіплятися за місце в десятці.


У персьюті, який стартував через день, найкращою була вже Блашко: вона, хоч і стартувала на 7 секунд пізніше та допустила, як і Білосюк один промах, змогла якісніше відпрацювати на лижні (25 секунд переваги) та на вогневому рубежі (15 секунд переваги). DNF побачили глядачі навпроти Юлії Джими: після 2 промахів на другій стрільбі та 3 на третій гонку спортсменка вирішила завершити.


У мас-старті ми отримали таке ж представництво, як і в гонці переслідування: Юлія Джима, Олена Білосюк та Дар’я Блашко. Стартові номери 23, 25 та 27 наштовхували на думку, що високі місця українок тут будуть радше сюрпризом. Так і вийшло в підсумку. Олена Білосюк після гонки зізналася, що повноцінний етап, тобто 3 гонки, їй далися важко і вже на розминці перед мас-стартом вона не була впевнена чи варто стартувати. Тож її 30 місце – не провал, а радше важливий маркер: розраховувати на неї, як на повноцінного бійця в Пекіні не доводиться, якщо сова йде про всю програму. Її точно варто приберегти для окремих видів, а в індивідуальній гонці краще віддати місце іншій спортсменці. Що ж до Юлії Джими, то вже навіть президент Федерації говорить про можливі психологічні проблеми, адже відсоток влучності на стрільбі стоячи насторожує, а завал на четвертій стрільбі викликає побоювання. Функціональні можливості Блашко поки важко оцінити повною мірою: вона допустила по одній хибі на кожному з рубежів та фінішувала на 26 місці, хоча в інтерв’ю після гонки зізналася: вже почуває себе набагато краще, ніж в Остерсунді та Хохфільцені.



Перед етапом підготовки та двома німецькими етапами до жіночої збірної є питання абсолютно з різних сфер: функціональної (стан Ірини Петренко та Анастасії Меркушиної, форма Олени Білосюк), психологічної (боротьба з хвилюванням в Юлії Джими) та тренерської (чи вдасться на зборах між першим та другим триместром, а також на етапах, що залишилися, відібрати в Пекін справді найсильніший склад).


Коли повна квота і непотрібна

Якщо у жінок вже визначилися з трійкою, то у чоловіків, схоже. Вже можна називати склад четвірки, яка витупить на естафеті в Пекіні. Лише якісь негаразди, або ж відчутний прогрес когось з резервістів зможе посунути зі складу когось з четвірки Підручний-Прима, Дудченко-Цимбал. Першою можливістю для трійки Лесюк-Тищенко-Ткаленко був етап в Ансі. Чи можна сказати, що вони ним скористалися? Зараз розберемося.


У спринті всі були далеко за межами числа найшвидших біатлоністів. Найкраще ходом себе показав Тарас Лесюк, програвши 2 хвилини та 3 секунди Емільєну Жаклену. На 15 секунд більше провів на лижні Артем Тищенко. Руслан Ткаленко ж програв лідеру понад три хвилини. Можна відзначити хорошу швидкострільність у Ткаленко та Лесюка, однак у спринті цим компенсувати відставання ходом не вдасться. З основної четвірки, якщо порівнювати з результатами Остерсунда-2 та Хохфільцена, найближчими були результати Богдана Цимбала та Артема Прими, однак їхнє відставання на лижні можна зрозуміти. Першому не вдавалося впоратися зі стійкою, що додавало часу для подолання траси, а другий досі не до кінця оговтався від коронавірусної хвороби.


Що ж до персьюту, яким для чоловічої збірної завершився етап (ніхто з резерву не потрапив у список найкращих на етапі, а через залік Кубка світу в мас-старт вони, зрозуміло не проходили), то виступили у ньому Артем Тищенко та Тарас Лесюк. Першому вдалося випередити колегу по збірній, втім обоє зайняли місця в останній десятці (51 та 59 відповідно). Що цікаво, але не надто приємно, українці посіли останні два місця за часом на лижні. І якщо Артем Тищенко хоча б був одним з найбільш швидкострільних та допустив лише 2 промахи, то в Тараса Лесюка не склалося і з цим: 41 місце за часом на рубежі та одразу 5 хиб.


Підсумовуючи етап в Ансі, можна з впевненістю сказати: тренерський штаб отримає значно більше інформації від зборів між триместрами, ніж від цього етапу. Причин цьому багато: неоптимальна форма, віковий склад, коронавірусна хвороба, що не дала підвестися до сезону сповна, а також Ігри в Пекіні, через які тренерський штаб має підвести всіх на пік форми практично одночасно.


З нетерпінням чекаємо на німецькі етапи в січні, де вже буде зрозуміла форма українських збірників. Адже від Рупольдинга та Обергофа додати фізично до Пекіна буде вже вкрай важко.


Тарас Жеребецький, Kamp-Sport

Інші Статті