27.01.2024

АНАСТАСІЯ МЕРКУШИНА - СЬОМА У ПЕРСЬЮТІ НА ЧЕМПІОНАТІ ЄВРОПИ

Третій змагальний день чемпіонату Європи-2024 з біатлону в словацькому Брезно-Осрблі завершився гонкою переслідування серед жінок. Участь у персьюті взяли сім біатлоністок збірної України.

До переслідування відібралися всі сім українок, які виступали у спринті. Найкращий результат у збірній тоді продемонструвала Христина Дмитренко, що здобула свою дебютну "бронзу" на цьому рівні.

З 12-го місця персьют розпочинала Ірина Петренко, з 25-го — Анна Кривонос. Півтори хвилини відставання від лідерки мали й Олена Городна з Анастасією Меркушиною, що вибігали 31-ю та 32-ю відповідно.

Христина Дмитренко припустилася двох промахів на стартовій "лежці" й відкотилася за топ-20 після виходу з першого вогневого рубежу. Натомість на дві сходинки піднялася Петренко, що закрила всі п'ять мішеней.

Два "чисті" вогневі рубежі дозволили підтягнутися до Петренко й Анні Кривонос. У межі проміжного топ-20 "заїхала" й Анастасія Меркушина.

Після трьох вогневих рубежів Дмитренко мала п'ять незакритих мішеней та вибула з топ-30. Натомість ще вище піднялася в заліку Петренко - на восьму сходинку після свого третього "нуля" в гонці, а Меркушина і Кривонос трималися 12-ю та 14-ю відповідно.

На заключній "стійці" четвертий нуль у гонці оформила Анастасія Меркушина - і вийшла на сьоме місце. Петренко припустилася своєї першої хиби й опустилася на 12-ту сходинку, натомість одразу три мішені не закрила Кривонос.

Меркушина перетнула фініш сьомою - з відставанням у 57.3 секунди від лідерки. 12-те місце після спринту зберегла Петренко, а Олена Городна відіграла вісім позицій - 23-тє місце.

У четвертому десятку фінішували Анна Кривонос та Христина Дмитренко - 31-й та 35-й час відповідно. Любов Кип'яченкова посіла 46-те місце, а Олександра Меркушина - 48-ме.

Друге "золото" на Євро-2024 здобула норвежка Марен Кіркейде, що вже вигравала у Словаччині індивідуальну гонку. На рівні Євро та Кубка IBU це її третя особиста перемога в сезоні 2023/24.